SATO-SAN TO mají nové album Salep

SATO-SAN TO mají nové album Salep 

Trio SATO-SAN TO, složené ze zkušených hudebníků – Thom Herian (bicí, samples&loops), Oskar Török (trumpeta, klávesy) a Jaromír Honzák (kontrabas) - je svou originalitou a experimentálním přístupem jediným projektem tohoto druhu na českém území. To potvrzuje i na svém debutovém album nazvaném Salep, kde trio rafinovaně využívá a prolíná mystiku etnické hudby a velkých elektronických ploch, jazzová podbarvení a řízný podklad divokého junglu. Trio letos v červnu zvítězilo v soutěži Česká spořitelna Colours talents a vydání alba je součástí první ceny této soutěže.

„Deska Salep je inspirována řadou různobarevných vlivů,“ vysvětluje Thom Herian, „především hudbou Blízkého a Dálného orientu, skandinávskými náladami a atmosférou, jazzovými improvizacemi a hudbou moderních subkultur.“ Název alba znamená lahodný nápoj, který se připravuje ze speciálních ingrediencí a ojedinělým způsobem. A  přesně tak přistupovali Sato-San To při tvorbě své desky, která je sestavena ze tři roky zrajícího materiálu. „Skladby, které se na album objevují, vychází především ze společných autorských seancí, které s Oskarem čas od času provádíme,“ dodává Herian. Na albu hostuje například kytarista Petr Zelenka, Jan Chmelarčík na zheng a francouzský MC alžírského původu Al Amdiez.

Projekt SATO-SAN TO nejprve vznikl v hlavě bubeníka Thoma Heriana a trumpetisty Oskara Töröka. V roce 2008 natočili demosnímek a role kmotra nahrávky se rád zhostil jazzový kontrabasista Jaromír Honzák, kterého projekt obou muzikantů zaujal natolik, že se rozhodl jejich hudbu podpořit svým vlastním účinkováním. Dnes je Honzák stálým členem projektu.  A co znamená Sato-San To? Vysvětlení přímo od Thoma Heriana. "Jednou náš kamarád Ulf, který se učí japonsky, pořád dokola opakoval různé výrazy. Oskara jeden z nich chytl, ten nejjednodušší si zapamatoval a vybral jako název pro kapelu. Znamená to `s panem Sato`."

SATO-SAN TO za svou krátkou existenci už stihlo předskakovat norskému experimentátorovi Bugge Wesseltoftovi, koncertovat v Německu a na některých místech České republiky a i se stát rezidentem klubu Jazzdock.

KŘEST alba SALEP - 9.3.2011 – JazzDock, Janáčkovo nábřeží, Praha

Seznam skladeb:

1/ Intro                      1:30                      
2/ Zheng Orient           3:27
3/ Shinning                 5:38
4/ Karmapa Chenno     5:20
5/ Salep                     4:22
6/ Uppsala                  6:09
7/ Alibaba                   5:59
8/ Mahatma                4:18
9/ Project X                 6:56
10/ Ministr                  5:00
11/ Somellier              6:36
12/ Outro                   1:40

Sato-San To:

Oskar Török - trumpeta, klávesy/trumpet, keyboard
Jaromír Honzák – kontrabas/double bass
Thom Herian - bicí, sampler/drums, sampler

Hosté:
Al Amdiez – vocals (3), Petr Zelenka – akust. kytara/acoustic guitar (2, 6, 7), Jiří Šimek – el. kytara/el. guitar (5, 10), Jan Chmelarčík - zheng (2, 3)

Recorded at Indies Scope studio, 7/2010.
Produced by Sato-San To.

Mixed and mastered by Bronislav Šmíd, Sound engineered by Dušan Souček, All songs written by Herian & Török.

| Redakce Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Jazzová sekce

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!