Hradozámecká noc 2017: 10 nejzajímavějších programů z celé republiky

Hradozámecká noc 2017: 10 nejzajímavějších programů z celé republiky 

V noci ze soboty 26. na neděli 27. srpna 2017 ožije v našich luzích a hájích více než osm desítek památek. Středobodem osmého ročníku Hradozámecké noci se letos stal zámek v Náměšti nad Oslavou. Podívejte se na výběr deseti míst s netradičními prohlídkami, která stojí za to navštívit.

1)      Slovanka při svíčkách a loučích

V pražských Hlubočepích, hned naproti zchátralým Terasám Barrandov, je ukryt malý barokní zámeček Slovanka, který je soukromý a kromě Hradozámecké noci běžně nepřístupný. Jednu dobu v něm dokonce bydlel básník Egon Bondy. Otevřený bude od 18 do 2 hodin ráno, kromě krásného osvětlení si zde můžete užít koncert místní kapely P.R.D.I., prohlédnout si historické zbraně nebo filmové rekvizity či ochutnat pivo značky Černá Hora.

Vstupné: dobrovolné

2)      Zamilovaná Březnice

O osudové lásce rakouského arcivévody Ferdinanda II. Tyrolského a krásné Filipíny Welserové pojednává hudebně-literární pásmo probíhající od 19 hodin na renesančním zámku Březnice nedaleko Příbrami, v němž bude účinkovat herečka Hana Maciuchová se souborem dobové hudby Chairé pod vedením Josefa Krčka. Akce se koná v rámci Roku renesanční šlechty.

Vstupné: 160/130 Kč

3)      Loučeň s chutí čokolády

Severně od Nymburku se nachází barokní zámek Loučeň s přilehlým anglickým parkem plným labyrintů a bludišť. Mezi 16. hodinou odpolední a 6. hodinou ranní zde budou probíhat netradiční prohlídky, jako třeba čokoládová, prohlídka s pohádkou Císařovy nové šaty, aristokratická, astronomická, kastelánská či prohlídka sklepení s čarodějnicí. V 21 hodin na zámku vystoupí kapela MIRAI.

Vstupné: 240/190/110 Kč

4)      Vyšehořovice v africkém stylu

Zhruba 15 km východně od Prahy byste našli vesničku Vyšehořovice a v ní zříceninu gotické tvrze. Mezi 18. a 22. hodinou ožije africkými rytmy a exotickým tržištěm. Kromě komentovaných prohlídek program nabízí také přednášku afrikanistky Marie Imbrové na téma Šperky západní Afriky, workshop afrických tanců nebo koncert skupiny Aneboafro. K zakoupení zde budou africké šperky, látky či jiné orientální zboží.

Vstupné: dobrovolné

5)      Žleby a sedm smrtelných hříchů

Na krásném novogotickém zámku Žleby na Kutnohorsku budou od 20 hodin ve dvacetiminutových intervalech probíhat netradiční prohlídky, v nichž budou hrát hlavní roli představitelé sedmi hlavních katolických hříchů – Lenost, Pýcha, Hněv, Obžerství, Lakomství, Závist a Smilstvo. Pozor, rezervace vstupenek nutná!

Vstupné: 250 Kč

6)      Sladkosti na Hluboké

Jeden z nejoblíbenějších jihočeských zámků Hluboká nad Vltavou uskuteční od 19 do 23 hodin jedinečné prohlídky části soukromých apartmánů a zámecké kuchyně, které tvůrci pojmenovali Sladký život v salonech a kuchyni. Ochutnat i zakoupit zde budete moci zákusky, na nádvoří na vás navíc bude čekat sladké překvapení.

Vstupné: 200/150 Kč

7)      Pohádkový Horšovský Týn

Blízko Domažlic stojí ve stejnojmenném městě hrad (přestavěný v 16. století na zámek) Horšovský Týn. Mezi půl sedmou večer a 23. hodinou se zde uskuteční speciální prohlídky, např. po stopách původem japonské hraběnky Mitsuko Coudenhove-Kalergi, nebo s názvem Zpětohledy – ta bude stylizovaná do 16. století. Otevřena bude také výstava kostýmů a rekvizit z filmových pohádek z 50. let v zámecké konírně. Prohlédnout si zde budete moci na padesát kostýmů z klasických českých pohádek.

Vstupné: 160/120 a 150/100 Kč

8)      Horor v Ploskovicích

Za čtvrt hodiny cesty ze severočeských Litoměřic dorazíte na krásnou letní rezidenci Ploskovice, vystavěnou známým barokním architektem Octaviem Broggiem v 18. století. Od 18 do 22 hodin se tu můžete zúčastnit hororových prohlídek, které povede Frankenstein společně s Draculou a Golemem. Rezervace vstupenek nutná.

Vstupné: 150/100/20 Kč

9)      Litomyšl pro gurmány

Na východě Čech bychom našli jeden z největších renesančních zámků v ČR Litomyšl, v jehož pivovaru se narodil náš nejznámější skladatel Bedřich Smetana. Na rozdíly v pokrmech určených pro panstvo a pro služebnictvo chtějí upozornit zdejší gurmánské prohlídky. Budete mít možnost nahlédnout do luxusu aristokratické kuchyně i do nejstarších kuchařek. Během prohlídky na vás čeká celkem osm různých pokrmů. Rezervace vstupenek nutná.

Vstupné: 280 Kč

10)   Rock’n’roll ve vile Löw-Beer

Na okraji centra Brna, hned za slavnou vilou Tugendhat, se rozprostírá secesní sídlo Alfreda a Marianny Löw-Beerových, rodičů Grety Tugendhat. Od 18 hodin do půlnoci zde můžete zajít na komentované prohlídky vily. Doprovodný program zahrnuje módní přehlídku šatů z 60. až 80. let i koncert Hvězdy, které nehasnou. Ten začne v 19 hodin a zazní na něm šansony, blues-rock’n’roll či melodie The Beatles v podání pražského revivalu The Bugles.

Vstupné: 290/75 Kč

Foto: zamek-hluboka.eu

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!