Jsou naše data na internetu v bezpečí? DOX chystá Týden datové bezpečnosti.

Jsou naše data na internetu v bezpečí? DOX chystá Týden datové bezpečnosti.

Myslíte si, že je internet plný dětské pornografie a drog? Máte permanentně přelepenou webovou kameru a snažíte se na síti vystupovat anonymně? Nebo je to podle vás celé přitažené za vlasy? K výstave Big Bang Data chystá Centrum současného umění DOX Týden datové bezpečnosti, který se na tyto otázky nabídne odpovědi.

hodnoceno 1x
Líbí? Pošlete to dál...

Tento týden plný přednášek, komentovaných prohlídek i workshopů odstartuje v pondělí 15. května a potrvá do soboty 20. května. Vstup na tyto doprovodné akce je navíc v rámci výstavy zcela zdarma. Návštěvníci budou moci debatovat s českými i zahraničními odborníky, kteří jim představí, co na internetu může ohrožovat jejich data a jak se těmto hrozbám bránit. 

Program odstartuje v pondělí komentovanou prohlídkou výstavy Big Bang Data. Té se chopí internetový publicista a odborník na sociální sítě Dan Dočekal, kterého doprovodí Michal Kučerák z DOXu. Ve středu pak proběhne panelová diskuze s názvem Ukaž svá data!, na níž dorazí i Vesselina Popova z University of Cambridge Psychometrics Centre a programátor a odborník na datovou bezpečnost Petr Koubský

Další panelová diskuze, tentokrát nazvaná Data v bezpečí, se zaměří na to, jaká data produkujeme, jak se dají využít a jak zneužít. Akce proběhne 18. května a zúčastní se jí bezpečnostní expertka Oktavie Jonsdottir i berlínský kolektiv Tactical Tech. Program pak završí tvůrčí workshopy Data pro celou rodinu, které se pokusí rodiče s dětmi srozumitelně a prakticky seznámit s datovou bezpečností. 

Vstup na všechny zmiňované akce je zcela zdarma. Nutná je ale předchozí registrace na e-mailové adrese rezervace@dox.cz.

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...