Projekt Jiná perspektiva nabídne během přednášek a diskuzí jiný pohled na architekturu

Projekt Jiná perspektiva nabídne během přednášek a diskuzí jiný pohled na architekturu

Nahlédnout na architekturu jinou perspektivou. To je cílem sedmi přednášek, během nichž se návštěvníkům představí zajímavé osobnosti evropské architektury. Do české metropole dorazí odborníci z Francie, Švýcarska, Řecka, Německa i dalších zemí. Projekt startuje již 2. března, kdy přednáškový cyklus zahájí britský architekt Jonathan Sergison.

hodnoceno 4x
Líbí? Pošlete to dál...

Přednášky, které mají souhrnný název Jiná perspektiva, proběhnou vždy první čtvrtek v měsíci, a to od března do prosince. V rámci nich se mohou návštěvníci těšit také na následnou diskuzi. “Přednášky představí několik inovativních architektů, osobitých, tvůrčích a jedinečných, kteří přináší jiný pohled na architekturu, a to bez ohledu na zemi původu. Cyklus se bude zabývat různými tématy architektury: plánování měst, sociální výstavbou, reflexí architektury, rekonstrukcemi, urbanismem i experimentální architekturou,” představuje témata letošního cyklu Marcela Steinbachová, architektka a zakladatelka KRUHu, který přednášky pořádá. 

Cílem projektu je nabídnout české scéně pohled významných zahraničních představitelů. Ti se s návštěvníky podělí jak o teoretické poznatky, tak o praktické informace. Jako první host dorazí do prahy Jonathan Sergison, jehož přednáška ponese podtitul Úvahy o současném evropském městě a uskuteční se 2. března od 19:30. Architekt je zakladatelem studia Sergison Bates architects, které od svého založení sbírá ocenění po celé Evropě. Studio pracuje především na bytové výstavbě, přičemž klade důraz na jednoduchost, detail, kontext i funkčnost staveb. 

Cena vstupenky na přednášku činí 100 korun, studenti mohou využít zlevněného vstupného 80 korun. V následujících měsících pak projekt nabídne i přednášku Érica Lapierra z Francie, Kuby Snopka z Polska, německého architekta Thomase Burlona a další. 

Program přednášek a diskuzí o architektuře:  

  • 02. 03. - Jonathan Sergison (GB) - Úvahy o současném evropském městě /Kino Světozor/ 
  • 06. 04. - Éric Lapierre (FR) + Kuba Snopek (PL) - Architektura VII. dne /Kino 35/ 
  • 04. 05. - Christ & Gantenbein (CH) - Studio Chris & Gantenbein /Kino Světozor/ 
  • 01. 06. - Zdeněk Fránek - Příliš viditelná architektura + Piotr Brzoza - Stavět pragmaticky /DUP36/ 
  • 05. 10. - Thomas Burlon - Brandlhuber+ (DE) /Kino Světozor/ 
  • 02. 11. - Aristide Antonas (GRC) /Kino Světozor/ 
  • 01. 03. - Marc Angélil (CH) - Úvahy o současném evropském městě /Kino Světozor/ 

Přidat komentář Líbí se mi to

Fotografie k článku

Projekt Jiná perspektiva nabídne během přednášek a diskuzí jiný pohled na architekturu Projekt Jiná perspektiva nabídne během přednášek a diskuzí jiný pohled na architekturu
 
Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...