Alex Clare představil v Roxy nové písně i své nejslavnější skladby

Alex Clare představil v Roxy nové písně i své nejslavnější skladby

V rámci svého Tail of Lions European Tour, na němž představuje fanouškům živě nové album, zavítal do České republiky britský písničkář a skladatel Alex Clare. Ve středu 8. února mu patřil sál pražského klubu Roxy, kam ho jako předskokan doprovodil Luke Quinn.

hodnoceno 9x
Líbí? Pošlete to dál...

Alex Clare, který se objevil na pódiu spolu s devátou hodinou večerní, odstartoval svůj set songem Up All Night z první desky. A hned první písní si publikum v pražském Roxy získal. S úsměvem na rtech pak pokračoval skladbami Never Let You Go, Tell Me What You Need a Relax My Beloved. Britský muzikant během show předváděl svůj jedinečný hlas i profesionální výkon. I když se nedá říct, že by byly jeho písně zrovna hitovky, fanoušci vítali s povděkem každý další tón. 

Luke Quinn

Největší ohlas však u publika samozřejmě vzbuzovaly známé singly Hummingbird, War Rages On i Treading Water. Před písní Too Close, která je zpěvákovo největším hitem, Alex vyzval návštěvníky v sále, aby schovali své mobilní telefony a užili si píseň teď a tady. Podobné výzvy jsou však jen zbytečným plácáním do vody, protože lavina mobilů se samozřejmě objevila okamžitě, jakmile fanoušci poznali, jaká skladba je právě na řadě. 

Alex Clare i během přídavku, kdy se vrátil na pódiu bez doprovodných hudebníků jen s kytarou, dokázal, že je profesionál s úžasným hlasem. Návštěvníky v sále dokázal v jednu chvíli přimět ke skákání na rockovější rytmy, v druhou jen nehnutě stáli nebo se kolébali a poslouchali pomalou baladu. I přesto koncertu k dokonalosti něco chybělo. Jednatřicetiletému hudebníkovi se totiž nepodařilo pořádně prorazit pomyslnou zeď mezi ním a fanoušky. 

U písničkářů jeho typu se totiž tak nějak očekává, že kromě hudby nabídnou návštěvníkům ještě něco navíc. Passenger dokázal v pauzách mezi písněmi dojímat i rozesmívat zaplněný Velký sál pražské Lucerny a podobný kousek se mu dařil také s mnohonásobně větším publikem na loňských Colours of Ostrava, Asaf Avidan v Meetfactory bavil návštěvníky historkami a velmi upřímným a otevřeným vyprávěním o svých pocitech a myšlenkách. Alex Clare s fanoušky příliš nekomunikoval, pokud nepočítáme neustálé děkování za potlesk. A je to velká škoda, protože k jeho skladbám plných emocí blízkost prostě patří. 

Alexander G. Muertos alias Alex Clare má na svém kontě tři studiová alba. Debutovou nahrávku The Lateness of the Hour vydal v roce 2011 a dodnes patří k jeho nejúspěšnější desce, a to především díky neslavnějšímu singlu Too Close. Ten si vysloužil i od pražského publika největší potlesk. O tři roky později pak úspěšný počin následovalo album Three Hearts. Svou doposud poslední nahrávku vydal na konci minulého roku, nese název Tail of Lions


Přidat komentář Líbí se mi to

Fotografie k článku

Experimentální prostor Roxy... nabídne brzy i tyto akce (Další akce v Praze)

70%

Další hudební novinky

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...