CNN sestavila žebříček deseti nejkrásnějších měst, kam se vydat o Vánocích. Na seznamu je i Praha!

CNN sestavila žebříček deseti nejkrásnějších měst, kam se vydat o Vánocích. Na seznamu je i Praha!

Praha je podle ankety stanice CNN jedním z měst s nejlepší vánoční atmosférou. Zvolena byla nejen na základě krásných historických a kulturních památek, ale také díky hezkým vánočním trhům.

hodnoceno 2x
Líbí? Pošlete to dál...

„Žádné město není tak vánoční jako Praha,“ uvádí CNN na svých stránkách. Článek oceňuje krátkou vzdálenost mezi vánoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí a pochvaluje si také fakt, že jsou otevřené každý den včetně svátků.

Novinář Joe Minihane, který žebříček sestavil, vyzdvihuje především tradiční české pochoutky, které naše trhy od těch ostatních v Evropě odlišují. Doporučuje dát si klobásu, spláchnout ji plzeňským pivem a přitom všem sledovat rozsvícení vánočního stromu.

V žebříčku nejkrásnějších vánočních měst dále figurují Vídeň, Berlín, Štrasburk, Florencie, Krakov, Birmingham, Kodaň a Brusel. Jediným mimoevropským trhem, který se na seznam dostal, je Grand Christmas Market v kanadském Móntrealu.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí

V minulosti zaznamenaly vánoční trhy v Praze úspěch také u velkých britských deníků Daily Mail, Express a The Mirror. Loni pak čtenáři USA Today zvolili Prahu nejlepší vánoční destinací na světě. Čtenáře tehdy zaujala magická atmosféra trhů, jejich výzdoba a prostředí Staroměstského náměstí.

Vánoční trhy začaly v Praze 26. listopadu a potrvají až do 6. ledna. Pro návštěvníky je připravený bohatý program, kterého se zúčastní také herci z Divadla Hybernia, Majda z Kouzelné školky, kuchaři z pořadu Kluci v akci či postavičky z pohádek – Jů a Hele, Maxipes Fík a Večerníček. Oproti minulým létům navíc dojde k opakovanému rozsvícení stromečku na Staroměstském náměstí. Slavnostní světelná animace s hudebním doprovodem bude probíhat každý den od půl šesté do půl deváté v hodinových intervalech.

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...