Návštěvníky Pilsner Festu přepraví z Prahy do Plzně a zpět speciální vlak Pilsner Expres. Bude zdarma

Návštěvníky Pilsner Festu přepraví z Prahy do Plzně a zpět speciální vlak Pilsner Expres. Bude zdarma 

Ty, kteří se chystají 1. října oslavit v plzeňském pivovaru 174 let od uvaření první várky ležáku, sveze z Prahy do Plzně speciální Pilsner Expres. Vlak vypraví Plzeňský Prazdroj společně s Českými drahami a na Pilsner Fest, tedy narozeninovou oslavu plzeňského piva, doveze cestující zdarma. Už cestou navíc zažijí tu pravou festivalovou atmosféru.

Narozeninový vlak Pilsner Expres vyrazí na Pilsner Fest v sobotu 1. října ze zastávky Praha hlavní nádraží, a to v 10:30. Vlak zastaví ještě v dalších 4 zastávkách a jeho finální stanicí bude Plzeň, místo vzniku tradičního ležáku. Už cestou se o pivní a narozeninový zážitek všech cestujících postarají šenkýřky v dobových kostýmech s hudebním doprovodem. Ty také doprovodí všechny gratulanty z plzeňského nádraží až k branám pivovaru na oslavu.

„Oslava výročí uvaření první várky plzeňského piva je pro náš pivovar každoročně největší událostí. Chceme, aby ho společně s námi oslavili i lidé ze vzdálenějších míst, proto jsme, letos poprvé, pro milovníky dobrého piva z Prahy, Berouna a dalších měst připravili speciální narozeninový vlak. Už v něm se můžou naladit na festival a taky si třeba zasoutěžit o zajímavé pivní ceny,“ říká Stanislav Pekárek z Plzeňského Prazdroje.

Vlak odveze návštěvníky Pilsner Festu také zpět z oslavy. Z Plzně vyrazí na cestu z hlavního nádraží ve 23:30 a do Prahy dorazí v 01:00 v neděli 2. října.

Kdo by chtěl být na Pilsner Festu už se zahájením hlavního dopoledního programu a zároveň dává přednost pohodlnému a rychlému cestování vlakem před automobilovou dopravou, může využít některou z klasických linek Českých drah, které odjíždí z Prahy do Plzně v 9:12 nebo 10:12.

Pilsner Fest již několik let připomíná uvaření historicky první várky Pilsner Urquell v roce 1842. Cílem festivalu odehrávajícího se v plzeňském pivovaru je dopřát všem milovníkům plzeňského piva dokonalý pivní zážitek a na jeho počest jim zprostředkovat pravou pivovarskou atmosféru. Kromě nefiltrovaného piva na čepu, které je autentické pro tradiční oslavu, se mohou všichni návštěvníci těšit i na kvalitní gastronomii, hudební program nebo zajímavé osobnosti, které uchovávají tradiční pivovarská řemesla a už po generace dělají plzeňský ležák tím, čím je. Skvělý zážitek doplní na místě také speciální festivalové prohlídky pivovaru, které odhalí tajemství místní bednárny, pivovarských sklepů nebo tzv. podsvětí varny, které se otevře veřejnosti vůbec poprvé. 

Vstup na festival je zdarma, začátek 1. října 2016 v 11:00.

Jízdní řád Pilsner Expresu:

CESTA NA PILSNER FEST

odjezd vlaku

CESTA Z PILSNER FESTU

odjezd vlaku

Praha hl. nádraží

10:30

Plzeň

23:30

Praha - Smíchov

10:38

Rokycany

23:49

Beroun

11:20

Hořovice

00:10

Zdice

11:28

Zdice

00:18

Hořovice

11:36

Beroun

00:26

Rokycany

11:55

Praha - Smíchov

00:56

Plzeň

12:15

Praha hl. nádraží

01:05

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Pilsner Expres vyrazí z Prahy do Plzně v sobotu 1. října v 11:30Pilsner Expres vyrazí z Prahy do Plzně v sobotu 1. října v 11:30Pilsner Expres vyrazí z Prahy do Plzně v sobotu 1. října v 11:30
 

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!