Jeden svět 2016: Nákaza ještě nebyla poražena

Jeden svět 2016: Nákaza ještě nebyla poražena

Dokument Nákaza vzniklý v Belgii, Guineji, Libérii a Sieře Leone se odehrává hlavně v guinejské vesnici Meliandu, kde se před dvěma lety začal psát příběh smrtící epidemie eboly.

hodnoceno 1x
Líbí? Pošlete to dál...

Ve snímku Petera Casaera se však obdivuhodně zakrývá veškeré utrpení všech zúčastněných - ať už těch, kteří ztratili své blízké, těch, kteří jsou nakažení a podstupují léčbu, nebo těch, kteří je ošetřují, lidí z Lékařů bez hranic. Vidíme pouze dokonalou čistotu, dbaní o prevenci a osvětu.

Zpátky do reálného utrpení nás však vrátí například svědectví muže, který dokonce uvažoval o sebevraždě. Zůstal bez práce, jako nakažený byl stigmatizován, zcela bez důstojnosti. Říkal si - jakou cenu má ještě můj život? V dokumentu zařazeném v sekci Máte právo vědět je krásně vidět i duševní podpora ošetřujících lékařů, kteří pacientům spolu s Gabrielem Marcelem říkají: Ty neumřeš!

Prostřednictvím rozhovorů s pacienty, představiteli vesnic, lékaři a humanitárními pracovníky se ukazuje, jak ve skutečnosti vypadá boj s epidemií, jaké různorodé reakce a předsudky jsou spojeny s nákazou, jaké příběhy odvahy, ale i selhání se tu odehrávají. Štáb díky spolupráci s Lékaři bez hranic přináší unikátní záběry přímo z epicenter nákazy a zaznamenává drtivé důsledky nemoci nejen na jedincích a rodinách, ale na celé společnosti.

Snímek můžete vidět ještě 12., 13. a 15. března kinech Evald, Městské knihovně a Světozoru. 

| G+

Přidat komentář Líbí se mi to

Podobné filmy v kinech

  • SafariSafari
  • Putování tučňáků: Volání oceánuPutování tučňáků: Volání oceánu
  • KindersKinders
  • Jeden německý životJeden německý život
60%

Jeden svět 2017

Přidat na Seznam.cz Mějte články z Informuji i na Seznamu

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...