Muzikál Mauglí odstartoval své zkoušky v zoo

Muzikál Mauglí odstartoval své zkoušky v zoo

Tvůrci a herci nového muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Mauglí se sešli na první čtené zkoušce naprosto netradičně - přímo v prostorách pražské ZOO. Od úterý už budou docházet na zkoušky v jevištních dekoracích a na tréninky na tanečním sále do svého domovského Divadla Kalich, kde má novinka 12. září premiéru.

hodnoceno 7x
Líbí? Pošlete to dál...

Jelikož muzikál Mauglí nebude a priori pohádkou pro děti, nejtěžší úkol nás u každé role čeká v nalezení hranice mezi zvířetem a člověkem. Tu nenajdeme pouze vnějším pohledem – jak se herec pohybuje, jestli vrčí, do čeho je oblečený a tak podobně. Ta se skrývá uvnitř – jaké zvíře si v sobě neseme, jaké zvířecí povahové rysy máme. Nebude jednoduché najít tyto jednotlivé prvky a začít je zpracovávat tak, aby byly na jednu stranu divadelně zajímavé a na straně druhé srozumitelně vyjadřovaly v člověku to zvíře, které má občas vlastnosti lidské, občas zvířecí. O tom všem jsme si dneska s herci povídali a podle mého to bude to nejtěžší, co nás čeká,“ vysvětlil za režisérské duo SKUTR Martin Kukučka.

Od září se můžeme v divadle Kalich těšit v nevšedních úlohách na Jiřího Korna v roli pantera Baghíry, Romana Tomeše jako Mauglího, Michaelu Doubravovou, Richarda Tesaříka, Vladimíra Marka, Jana Kříže nebo Luciu Šoralovou.

Na fotografie, které dokumentují průběh první čtené zkoušky v zoologické zahradě se můžete podívat ve fotogalerii.

Další náhodné fotky z galerie...


Divadlo Kalich nabídne brzy i tyto akce (Další akce v Praze)

Více o této akci...

Mauglí... jsme jedné krve

8.10.2023 v 13:30 hod. (neděle)

Koupit vstupenku

Mauglí... jsme jedné krve

5.11.2023 v 13:30 hod. (neděle)

Koupit vstupenku

Prostor pro tvůj názor...

Komentovat může pouze přihlášený fanoušek...