Kultura mě inspiruje, říká Petra Johanusová, spoluautorka našich placek a náušnic

Kultura mě inspiruje, říká Petra Johanusová, spoluautorka našich placek a náušnic 

Před pár měsíci náš věrný grafik Paya dokončil návrhy Informuji náušnic a placek. Hledala jsem někoho, kdo by je nejen zrealizoval, ale vdechl jim i osobité kouzlo. Nakonec jsme navázali spolupráci se dvěma designérkami. Každá je jiná, každá velmi originální, a tak i každá bude mít prostor krátce představit sebe a svou tvorbu. Petru jsem vyzpovídala jako první.

Komu se rozhovor a placky líbí, může je získat. Stačí kliknout na Zaujalo mě to nebo přidat komentář k článku. Prvním dvaceti z vás placky zašleme :-)

Soutěž byla ukončena. Všem, kteří nějak na článek reagovali (komentář/líbí se) se ozveme a placky zašleme. Čekáme na jejich dodělání.

Jak byste popsala svou tvorbu, co děláte?

Doplňky určené lidem milujícím barvy, humor a originální výrobky, které se nevyskytují na každém kroku.

Co vás inspiruje? 

V mé tvorbě mě asi nejvíce inspirují věci denní potřeby kolem mne...sleduji je a přemýšlím k čemu dalšímu, kromě svého klasického účelu, by se daly využít. 

Dále je pro mne inspirací návštěva výstavy či jiného kreativního místa... 

A co demotivuje? 

Demotivují mne negativní jedinci, kroutící nechápavě hlavou a komentující moji tvorbu slovy typu ,,co to je za kravinu tohleto?“ :) Dále mne demotivuje, když zjistím, že má myšlenka nejde technicky realizovat, s tím se těžce smiřuji...

Na co se těšíte?

Těším se na léto..:)

Profesní plány? 

Zrealizovat dlouhý seznam nápadů pro tvorbu z mého bločku zvaného ,,nápadníček“..:) Dále mám v plánu realizaci vlastního e-shopu s doplňky (zatím se vyskytuji pouze na Fleru). No a největším plánem je pro mne někdy do budoucna otevření originálního handmade obchůdku, který by pro mne byl zároveň ateliérem...

Nejmilejší doplněk?

Z mé tvorby nejspíš náramek z víček od CocaColy a z doplňků koupených retro korále - čím větší tím lepší...:) Či umělohmotný ohryzek z jablka zavěšený na řetízku...

Váš designér roku?

Jednoho konkrétního designéra, který mne tento rok zaujal, vám asi nepovím. Ale narazila jsem tento rok na víc designérů nebo designérských skupin, které mne zaujaly...Jsou to tvůrci z Fleru či designéři účinkující na letošním Designbloku, ale i jiní...

Je to např. Edina Andrási, na kterou jsem narazila v časopise Typo a která byla zařazena do nejlepších absolventských prací roku 2010/2011 se  soupravou deformovaného nádobí (nejvíc mne zaujaly ,,dvojité“ hrnky).

Dále uskupení designérů – Tobyšlo, kteří se letos vyskytli na Designbloku. Zaujaly mne jejich regály z provázků či variabilní skříně.

A z Fleru např. tvůrci se značkou Ušito a jejich kabelky – Cembellky nebo značka futuRING – šperky tvořené z písma Futura.

Aktuální  kulturní tip? 

Výstava Mladá grafika v galerii Hollar.

Czech grand design 2012 v technickém muzeu

Signály z neznáma. Český komix 1922-2012 – v Doxu

Jaké místo má ve vašem životě i tvorbě kultura, inspiruje vás?  

Kultura je pro mne důležitá. Určitě inspiruje, myslím, že pro každého kreativce je důležité sledovat i práci ostatních, může ho to v tvorbě posunout dál...

Navíc mám po zhlédnutí zajímavé výstavy obrovskou chuť běžet domů a ihned něco začít tvořit, kromě nových nápadů mne to nabije tvůrčí energií... 

Proč jste šla do spolupráce s Informuji.cz?

Do spolupráce s Informuji.cz jsem šla, protože se mi tento projekt líbí. A myslím, že kultura by se v dnešní době měla více podporovat. Je smutné, že většina národa o víkendu vyrazí spíše do nákupní galerie než do té s uměním...a možná je to právě neinformovaností, kterou Informuji.cz může částečně odbourat... :)

Komu se rozhovor a placky líbí, může je získat. Stačí kliknout na Zaujalo mě to nebo přidat komentář k článku. Prvním dvaceti z vás placky zašleme!

| Sdílej: Sdílet na FB Tweetnout


Fotografie k článku

Mohlo by se ti líbit...

Tento článek ještě nikdo nehodnotil. Buď první!