V pátek o páté Ondrej 4. Zimka

V pátek o páté Ondrej 4. Zimka

Adresa:

Rožnov pod Radhoštěm, Nábřeží dukelských hrdinů 442

Termín: 1.1.2018 19.5.2018
Vstupné:

zdarma

1led - 19kvě celý den

Žánr: výstavyplastiky


V prostorách zahrady galerie je výstava  V pátek o páté. Po domluvě se zájemcem o koupi díla můžeme domluvit setkání se sochařem Ondrejom 4. Zimkom, který Vás osobně expozicí provede. Výstavy je volně přístupná v čase otevíracích hodin galerie.

Slovenský sochař Ondrej Zimka, který se v uměleckých kruzích pohybuje pod pseudonymem Ondrej 4., patří k proudu výtvarníků, jejichž dílo spojuje tradiční řemeslnou stránku tvorby s originálními východisky moderny, postmoderny a současnosti. V Zimkově portfoliu můžeme sledovat linii vývoje od plastiky komorní, přes životní až nadživotní měřítko, směrem k současné výrazné naddimenzovanosti. S postupujícím výtvarným zráním umělce jeho díla rostou ke stále zřetelnější monumentalitě. Originální propojování hned několika různých přístupů, východisek tvorby, silná témata a intelektuálně-filosofické pozadí soch-objektů, je to, co činí z Ondreje 4. neopominutelnou postavu současné slovenské a české sochařské scény.

V současnosti se Ondrej 4. věnuje volné tvorbě a, jak sám říká, dlouhodobě cíleně směřuje ke skutečně monumentální tvorbě, kterou velmi obdivuje a která je mu zdrojem nekonečné inspirace.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Rožnov pod Radhoštěm Akce v obci Rožnov pod Radhoštěm

Podobné akce

Ubytování v okolí akce V pátek o páté Ondrej...

Apartmány U Červeného stromu Rožnov pod Radhoštěm (681 metrů)

Apartmány Vila Hedvika Rožnov pod Radhoštěm (1 018 metrů)