Známé i skryté krásy Chřibů a Moravských Kopanic

Známé i skryté krásy Chřibů a Moravských Kopanic

Termín: 7.9.2017
Vstupné:

30,-

7září čtvrtek 17:00

Žánr: ostatní akcepřednášky


Přednáška z cyklu Zahradní kultura v souvislostech představí další dvě karpatská pohoří Zlínského kraje a jejich hlavní přírodní i kulturní hodnoty.

Vedle základních údajů o geomorfologii, biogeografii i historii a etnografii těchto území se seznámíte i s jejich nejspecifičtějšími lákadlyU Chřibů se jedná především o unikátně zachovalé, mnohdy mnohasetleté bučiny, tajemné skalní útvary i mystická archeonaleziště a středověké hrady. U Moravských Kopanic jde hlavně o nezaměnitelnou strukturu rozptýleného osídlení s mnohde dochovanou lidovou architekturou a malovýrobním horským hospodářstvím.

Dotkneme se i mediálně známého tématu  v posledních letech díky románu Kateřiny Tučkové - žítkovských bohyní a jejich "bohyňování". Poslední žijící z nich měl autor přednášky možnost osobně v její  chalupě dvakrát navštívit na přelomu osmdesátých a devadesátých let

Přednášející: Ing. Igor Kyselka, CSc. z Metodického centra zahradní kultury. Na přednášku navážou tematické vycházky v neděli 10. září do Chřibů a v neděli 8. října na Moravské Kopanice.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Kroměříž Akce v obci Kroměříž

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Známé i skryté krásy...

Penzion Hrozen Kroměříž (720 metrů)

Hotel Bouček Kroměříž (801 metrů)