Výstava Theodora Pištěka na zlínském zámku

Výstava Theodora Pištěka na zlínském zámku

Adresa:

Zlín, Soudní 1

Termín: 19.5.2017 18.8.2017

19kvě - 18srp celý den

Žánr: výstavyobrazyretro


Výstavu autora světového formátu připravila Galerie Václava Chada na zámku ve Zlíně. Od pátku 19. května představuje retrospektivu obrazů uznávaného malíře a kostýmního výtvarníka Theodora Pištěka.

Držitel Oscara, Césara, Českého lva i dalších významných cen pak osobně dorazí do Zlína 1. června, aby vedl komentovanou prohlídku výstavy .

Nejznámějšími jeho díly jsou fotorealistické obrazy. Charakteristickým se pro něj stal svět automobilových závodů, které dokázal zachytit v sugestivních detailech.

Jedním z klíčových témat je také svět filmu a jeho hra na fikci a skutečnost. Šálení smyslů, kterými nás svět obklopuje, jeho krása i pomíjivost, prostupnost detailů a celku, zkoumání pravosti i pravdy, to jsou nosné prvky Pištěkova díla.

Expozice obsahuje díla zapůjčená od soukromých sběratelů, významných galerií v ČR i přímo od samotného Theodora Pištěka a řadí se tak k největším přehlídkám jeho díla vůbec.

Výstava je součástí doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu, který se letos koná od 26. května do 3. června.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava Theodora...

Hotel Ondráš Zlín (590 metrů)

PARKHOTEL ZLÍN Zlín (829 metrů)