Emil Sláma - Bilance

Napajedla, Komenského 304

3.11.2016 27.11.2016

Dospělý 40,-,Snížené 20,-,Rodinné 80,-, ZTP,ICOM,děti do 6-ti let ZDARMA

Další vstupenky

Emil Sláma - Bilance

Rozsáhlá výstava významného výtvarníka Emila Slámy zachycuje výběr z prací, jež autor vytvořil v průběhu posledního desetiletí v různých médiích. Svou tvorbou přispěl nejen do kulturního dění, ale především svou pedagogickou činností vychoval generaci umělců tohoto kraje.

Emil Sláma vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Brně, obor výtvarná výchova a matematika. V současné době je vedoucím výtvarného oboru na Základní umělecké škole Rudolfa Firkušného v Napajedlích a členem občanského sdružení „Rozumění“ v Otrokovicích.

Slámova tvorba je velmi rozmanitá. Zabývá se volnou grafikou, dřevěnou skulpturou, keramikou a malbou. Mezi oblíbené oblasti tvorby patří ilustrace poezie, kterou doprovodil v pěti básnických sbírkách – Mystérium kříže, Do tenka, Nedoručená pošta, Písmáci dětem a Míjím se s měsícem.

K jeho největším výtvarným úspěchům patří cena z mezinárodní soutěžní přehlídky grafické tvorby – Bienále Rokycany a účast na prestižní výstavě Grafika roku 2012 a 2013 v Praze. V sochařské tvorbě patří mezi jeho významné práce čtrnáct zastavení Křížové cesty nad obcí Hostišová a pět monumentálních soch pro město Otrokovice.

Výtvarná díla Emila Slámy jsou zastoupena ve sbírkách Moravské galerie v Brně, Památníku národního písemnictví v Praze, Kabinetu exlibris v Chrudimi, v muzeích měst Rokycany, Otrokovice, Napajedla a rovněž v soukromých sbírkách.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podívejte se na možnosti ubytování v lokalitě akce Emil Sláma - Bilance

Hotel Ondráš   Zlín

Hotel Vega   Luhačovice

Máš k tomu co říct?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.