Na krála, matičko, na krála!

Na krála, matičko, na krála!

Adresa:

Zlín, Vavrečkova 7040

Termín: 2.3.2023 24.9.2023

2bře - 24zář celý den

Žánr: výstavyputovní muzeum Zlín


Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně představuje putovní výstavu mapující jízdu králů v Hluku, Kunovicích, Skoronicích a ve Vlčnově, kterou připravil Národní ústav lidové kultury ve Strážnici v rámci jejího zápisu na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Toto ocenění dokládá kontinuitu a pevné kořeny obřadu, rok co rok znovu prožívaného a hrdě obnovovaného.

Putovní výstava „Na krála, matičko, na krála!“ vznikla, aby rozšířila povědomí o jízdě králů v její pestrosti, starobylosti i v duchu kulturních hodnot, které jsou blízké i dnešnímu člověku. Snaží se postihnout historický obraz jízdy králů spolu s nastíněním společného základu slavnosti sdíleného napříč Moravou i širším evropským prostorem. Zároveň představuje typické prvky, kterými se tento fenomén vyznačuje v jednotlivých čtyřech slováckých obcích, kde se udržel dodnes.

Vernisáž výstavy 16. 3. v 17 hodin.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Zlín Akce v obci Zlín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Na krála, matičko, na...

Villa MemoriesZlín (5.6 km)

Vila VyšehradLuhačovice (14.6 km)

Vila AntoanetaLuhačovice (14.6 km)

Akce na Jiný den?