Přejít na stránky Ticketpro.cz

Gospelové vánoce 2013: Nate Brown & The Washington Gospel Singers (USA)

Adresa:

Zlín, Sadová 149

Termín: 13.12.2013 17.12.2013

13prosinec čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyjazz


Exkluzivní a jediný zlínský koncert v kostele!!! V předvánoční čas je každý Čech i Moravan naplněn touhou, ještě před rodinnými Vánocemi, navštívit koncert – nejraději v historickém chrámu – kde budou znít vánoční koledy, duchovní písně a bude vládnout neopakovatelná nálada přicházejících Vánoc.

GOSPELOVÉ  VÁNOCE  2013“

 NATE BROWN & THE WASHINGTON GOSPEL SINGERS (USA) 

Exkluzivní a jediný zlínský koncert v kostele!!!

 

V předvánoční čas je každý Čech i Moravan naplněn touhou, ještě před rodinnými Vánocemi, navštívit koncert – nejraději v historickém chrámu – kde budou znít vánoční koledy, duchovní písně a bude vládnout neopakovatelná nálada přicházejících Vánoc. To vše v plné míře přináší tradiční turné gospelových zpěváků černé Ameriky, které Pragokoncert již dvanáctým rokem pořádá v průběhu prosince.

„Gospelové Vánoce“ v podání předních černošských sólistů a instrumentalistů ohromily svými výkony publikum v Praze, Brně, Ostravě, Opavě, Plzni, Jihlavě, Hradci Králové, Pardubicích, na Velehradě, v Havířově, Karviné, Českých Budějovicích, Olomouci, ve Zlíně a řadě dalších měst.

Letošní tradiční turné vyslanců černé Ameriky, gospelových zpěváků, přivede do České republiky soubor přímo z kolébky jazzu a gospelu – z legendárního WASHINGTONU.

Soubor „THE WASHINGTON GOSPEL SINGERS“ vede jeden z nejlepších gospelových zpěváků světa - slavný NATE BROWN.

Nate Brown & The Washington Gospel Singers je soubor, který se prostřednictvím svých výkonů snaží o co nejdokonalejší pochopení tak inspirativní hudby jakou je Gospel.

 

Nate Brown pochází z Washingtonu DC. Svou hudební kariéru začal v roce 1994 jako hráč na saxofon ve škole umění Duka Ellingtona. Poté navštěvoval Berkley College of Music v Bostonu a připojil se ke gospelové skupině The Gideon Band pod vedením Tyrone Powella. Pracoval také jako hudební ředitel pro Wilderness Ministetries, Inc. Následujích pět let působil pro Bethel Deliverance Outreach Ministry, kde vedl dětský sbor. V soutěži Kellog´s Gospel Sing Off Copetition dovedl Brown tento sbor až k vítězství.  V současné době pracuje jako hudební ředitel pro neziskovou organizaci Brydges a nadále působí jako sbormistr.

Hvězda talentovaného Nate Browna rychle stoupá vzhůru a jeho jméno se stalo opravdovým pojmem v gospelové hudbě. Jeho věhlas už daleko přesáhl rodný Washington DC a projekty, pod kterými je podepsán už došly uznání po celém světě nejen mezi laickou veřejností, ale také mezi muzikanty a kritiky. Z ocenění, které posbíral můžeme vzpomenout např.: 1. místo Pathmark Gospel Choir Competition (2008), 1. místo King Dominion Gospel Sing-off Competition (2008), 1. místo Verizon Wireless How Sweet the Sound Competition (2010) nebo výherce Kellogg´s Gospel Sing-Off. Nate Brown byl za svou tvorbu oceněn státem Maryland a je oficiálně podporován v cestě za dalšími úspěchy.

Nate Brown přináší svým bezprostředním projevem publiku nezapomenutelné hudební zážitky. Jeho vášeň pro hudbu ho již několikrát přivedla také do Evropy, kde absolvoval několik turné s různými gospelovými soubory. Nate Brown je také žádaný saxofonista a bylo ho možné vidět po boku takových jmen jako Wynton Marsalis, Roy Hargrove atd. V České republice bylo možné Nate Browna spatřit v roce 2010, při jeho vyprodaném turné se souborem One Voice (prosinec 2010).

Se svým zcela novým gospelovým projektem The Washington Gospel Singers se Nate vrací na místo činu a během evropského turné navštíví i ČR. Vynikající vokály členů The Washington Gospel Singers a dynamická show slibuje neopakovatelný hudební zážitek. Jejich úkolem na tomto turné je naplnění významu slova gospel a vytvořené podmínek pro lepší pochopení inspirativní hudby jménem gospel. Cíl je: „ …spojovat lidi a národy

dohromady a zároveň také dát něco zpět“. Čeká vás strhující vystoupení těchto

umělců z USA! Soubor The Washington Gospel Singers vystupuje v tomto složení:

Nate Brown - director, Christopher Leach - pianist, Margaret Carol Jackson – Alto, Rachel Nicole Massay - Soprano, Salimu Terrell – Alto, Theodore Asiedu Awua Jr – Tenor.

Celé vystoupení je velmi impulsivní a také intenzivní. Zažijete neopakovatelnou a pohodovou atmosféru, kterou si po předvánočním shonu přinesete až domů pod váš vánoční stromeček. Nenechte si proto tento jedinečný a neopakovatelný zážitek ujít a přijďte na večer plný pohody a nádherných tónů, který se tentokráte uskuteční těsně před Vánocemi.

Pragokoncertem pořádané turné „Gospelových Vánoc“ v termínu 11. – 17. prosince 2013 je již třináctým tradičním zájezdem tohoto unikátního hudebního žánru. Koncert ve Zlíně se uskuteční v úterý 17.12.2013 od 19:00 hodin v Kostele sv. Filipa a Jakuba. A pozor, jako jediný a exkluzivní koncert ve zlínském kraji se uskuteční v kostele!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Zlín Akce v obci Zlín

Podobné akce

21listopad pondělí 20:00

Yamato - Zlín 2022

, nám. T. G. Masaryka 5556 Koncert

6březen neděle 20:00

Lucie Bílá: To o mně

, nám. T. G. Masaryka 5556 Koncert

29říjen sobota 20:00

9duben sobota 20:00

Waltari

, Tyršovo nábř. 5497 Koncert

Ubytování v okolí akce Gospelové vánoce 2013:...

Villa MemoriesZlín (5.6 km)

Vila VyšehradLuhačovice (14.2 km)

Vila AntoanetaLuhačovice (14.3 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?