Zlínský salon mladých 2021: Země pod nohama

Zlínský salon mladých 2021: Země pod nohama

Adresa:

Zlín, Vavrečkova 7040

Termín: 8.9.2021 31.10.2021

8zář - 31říj celý den

Žánr: výstavyumění vernisáž přehlídka Zlín


Zlínský salon mladých 2021 nese podtitul Země pod nohama. Záměrem letošní přehlídky už ale není představení širokého a reprezentativního průřezu českou a slovenskou uměleckou scénou, ale spíš představení témat, která v tvorbě mladých umělců a umělkyň rezonují. Výstavní jury, která vybírala umělce k účasti na salonu, proto vystřídala kurátorská dvojice Tereza Záchová a Nikolas Bernáth.

Vernisáž výstavy: 7. 9. v 17.00

Jejich koncept výstavy pro tento ročník salonu mladých intenzivně vznikal při 59. prezidentských volbách v USA, kdy mezi sebou ve finále „soupeřilo“ mnohem více faktorů než jen pouhá dvě mužská jména. Dávno v roce 2016 se totiž roztekl sen o Americe, v puse zůstala hořkost a postupně i jinde v Evropě započaly dny, které vrhají nový populismus do politických světonázorů. Popření klimatické změny udělalo v umění poměrně silnou trendovou čáru. Klimatické změny však nepřišly ze dne na den. Přehodnocujeme otázky našeho světa mezi lokálním a globálním. Během čtyř let jsme svědky intenzivního rozpadu názorů, začínajících nepokojů, politické nestability, ekologických bojů, které sílí a nabírají novou intenzitu ve světě. Neustálé zpochybňování klimatické situace u nás např. bývalým prezidentem V. Klausem nebo celosvětově D. Trumpem (odstoupení Ameriky od klimatické dohody v Paříži) má daleko širší kontext – anglický Brexit B. Johnsona, pravicový extrémismus M. Kotleby či maďarská vláda V. Orbána. Hrozby populismu se tak týkají nás všech, ať již v obecné univerzalitě, jako je půda, teritorium, místo či region nebo v aktuálních problémech migrace, ekologie, postkolonialismu či nový nástup nacionalismu.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zlínský salon mladých...

Villa MemoriesZlín (5.6 km)

Vila VyšehradLuhačovice (14.6 km)

Vila AntoanetaLuhačovice (14.6 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?