Cyrille Oswald Quartet

Cyrille Oswald Quartet

Termín: 29.8.2021
Vstupné:

na místě 180 Kč, předprodej 160 Kč

29srpen neděle 19:30

Žánr: koncertyjazz zámek Valašské Meziříčí

Umělci: Cyrille Oswald


Cyrille Oswald - saxofon (NL)

Daniel Bulatkin - piano (RUS)

Max Makagonov - kontrabas (RUS)

Petr Nohavica - bicí (CZ)

Cyrille Oswald se začal věnovat hraní na profesionální úrovni, když žil v Karibiku, od roku 1994. Po návratu do Holandska založil latinský soubor a začal se studiem na Královské konzervatoři v Haagu, kterou dokončil v roce 2001. Téhož roku založil svůj první moderní jazzový kvartet s názvem Amalgam, se kterým natočil album původních skladeb a se kterým postoupili mezi finalisty každoročního North Sea Jazz Festivalu v kategorii nově vznikající jazzové kapely.

Po roce 2000 natočil další album originálních skladeb společně s dánským kytaristou Mikkelem Plougem. V roce 2007 sestavil Oswald nové trio a kvartet s basistou Stefanem Lievestro, pianistou Jeroenem van Vlietem a bubeníkem Erikem Koogerem. Solečně nahráli CD Nerve s originálními skladbami složenými Oswaldem, které získalo uznání veřejnosti I tisku (časopis JAZZ ho ocenil pěti hvězdami).

V Holandsku patří do jednoho z nejprestižnějších současných orchestrů, the New Rotterdam Jazz Orchestra. Jeho první album v České Republice bylo nahrané pod labelem Animal Music v roce 2010 - The Wrong Present vytvořil společně s jeho kvartetem, složeného z kytaristy Davida Dorůžky, basisty Tomáše Lišky a bubeníkem Dano Šoltisem. Všechny skladby opět složil Cyrille. Od té doby založil také kapelu Cirillic společně s kytaristou Kirillem Jakovlevem. Nedávno vydal s kytaristou Petrem Zelenkou album andských písní, na kterém zpívá a hraje na různé flétny. Dále je členem bandu bluesmana Reneho Trossmana a Soultetu hráče na Hammondovy varhany Jana Kořínka.

Cyrille Oswald začal svou profesionální kariéru v roce 1994 během pobytu v Karibiku. Po návratu do Holandska dal dohromady latinskoamerickou skupinu a studoval na Královské konzervatoři v Haagu, kterou dokončil 2001. V tomto roce...

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Valašské Meziříčí Akce v obci Valašské Meziříčí

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Cyrille Oswald Quartet

Rožnovské pivní lázněRožnov pod Radhoštěm (12.2 km)

Wellness resort EnergeticRožnov pod Radhoštěm (12.8 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (13.3 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?