Přejít na stránky Ticketpro.cz

Värttinä /FIN/

Adresa:

Vsetín

Termín: 22.3.2013 23.3.2013

22březen čtvrtek 01:00

Žánr: koncertyrockjazzworld music


Finská kapela Värttinä oslaví v Praze 30 let své bohaté hudební kariéry. Värttinä vystoupí 23. března v pražském Paláci Akropolis v rámci Mezinárodního víkendu žen.

Värttinä vystoupí 23. března v pražském Paláci Akropolis v rámci Mezinárodního víkendu žen. Värttinä je finská hudební skupina, kterou v severokarelské vesnici Rääkkylä založily před 30 lety v roce 1983 Sari a Mari Kaasinenovy a jejich matka Pirkko. Kapela přijíždí do Prahy s čerstvým a prestižním oceněním z mezinárodního hudebního veletrhu Womex.

Pro české fanoušky není finská skupina Värttinä, kombinující rock a etnickou hudbu, ničím novým. Värttinä se těší v Česku až nezvyklé oblibě. Tato vyhlášená world music kapela zde například vydala speciální album pro český trh, které sem před lety přijela i patřičně oslavit a pokřtít. Tentokrát se její koncert ponese v ještě slavnostnějším duchu. Kapela oslaví s českým publikem již neuvěřitelných 30 let na hudební scéně. V rámci Mezinárodního víkendu žen vystoupí 23.března v pražském Paláci Akropolis. Aby toho nebylo málo, tak kapela přijíždí do Prahy s čerstvým a prestižním oceněním z mezinárodního hudebního veletrhu Womex. Letos se Värttinä rozšířila o nové dva členy. Světově uznávaného jazzového bubeníka Mikko Hassinena a do kapely se po 10 letech vrací i vokalistka Karoliina Kantelinen.Kapela za 30 let své existence navštívila snad všechny země světa, má širokou základnu fanoušků napříč všemi kontinenty, vydala již 14 alb, z toho to poslední se stále drží na předních příčkách evropských hudebních hitparád world music. Za zmínku stojí i spolupráce na filmové hudbě k trilogii Pán prstenů. Kapela je jedním z nejžádanějších vývozních artiklů finské kultury a dokazuje, jak lze zůstat věrný hudebním kořenům své země a současně znít nově a originálně. Nemusíte umět finsky, abyste propadli kouzlu příběhů a bájí, které ve své hudbě a textech Värttinä vypravuje

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Vsetín Akce v obci Vsetín

Podobné akce

21listopad pondělí 20:00

Yamato - Zlín 2022

, nám. T. G. Masaryka 5556 Koncert

6březen neděle 20:00

Lucie Bílá: To o mně

, nám. T. G. Masaryka 5556 Koncert

29říjen sobota 20:00

Ubytování v okolí akce Värttinä /FIN/

Rožnovské pivní lázněRožnov pod Radhoštěm (16.7 km)

Wellness resort EnergeticRožnov pod Radhoštěm (18.2 km)

Rekreační středisko RetasoHorní Bečva (22.3 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?