Umění za obnovu Bečvy

Termín: 20.2.2021
Vstupné:

zdarma

20únor sobota 13:00

Žánr: výstavy


UMĚNÍM ZA OBNOVU BEČVY Bečva teče skrze naše srdce 20. února 2021 od 13:00 proběhne ve Valašském Meziříčí aukce, koncerty a umělecký happening s názvem Uměním za obnovu Bečvy v galerii PROSTOR ve Stříbrné ulici ve Valašském Meziříčí. Výtěžek z této akce půjde na účet Bečva 2020, ze kterého je financována obnova řeky po havárii ze září loňského roku. Rádi bychom přispěli k obnově řeky Bečvy po ekologické havárii, ke které došlo v září loňského roku.

Proto jsme oslovili umělce, kterým toto téma není lhostejné, aby se zapojili do naší výzvy. Pocházíme z Valašského Meziříčí a jeho okolí. Bečva teče skrze naše srdce, skrze místa, kde jsme vyrůstali, kde žijeme. Nechceme na nikoho ukazovat, ale také nechceme sedět s rukama v klíně a nechat téma Bečvy vyšumět. Chceme přispět k obnově řeky. Proto jsme se rozhodli uspořádat dobročinnou aukci Uměním za obnovu Bečvy, jejíž výtěžek půjde na transparentní účet Českého rybářského svazu č.: 35036038/5500 s názvem Bečva 2020, ze kterého bude obnova řeky financována. Zde na odkazu se dovíte něco o daném účtu a po rozkliknutí účtu si můžete prohlédnout, k čemu jsou peníze využívány: https://www.rybsvaz.cz/.../692-transparentni-ucet-becva-2020. Dodáváme, že práce rybářů na Bečvě je dobrovolná. Dle ohlasů již nyní víme, že akce bude mít velký dosah. Mnoho významných osobností z hudebního a výtvarného světa nám již svoji účast přislíbilo, například výtvarkyně MgA. Vendula Chalánková, performerka Kača Olivová, Veronika Psotková, Dalibor MAX Krch, karikaturista Miroslav Kemel. Z hudebníků se můžete těšit na video vstupy od Davida Kollera, Elektrick Mann, Mucha, Petr Fiala, Nina Hynes, Petr Marek, Lakrato, Monika Sonková, Missing Elements tanec . Živě na online streamu vystoupí Kaczi, Lucie Redlova, Milan Bátor, Tomáš Kočko a intimní orchestr, Roman Polách, Lenka Halová a Klára Goldstein, Mladý všivák, Radomír Novák, Michaela Chyllová a Juhyň. 

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Valašške Meziříčí Akce v obci Valašške Meziříčí

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Umění za obnovu Bečvy

Rožnovské pivní lázněRožnov pod Radhoštěm (12.1 km)

Wellness resort EnergeticRožnov pod Radhoštěm (12.7 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (13.3 km)