Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí představí absolventy z Akademie umění v Banské Bystrici

Galerie Sýpka ve Valašském Meziříčí představí absolventy z Akademie umění v Banské Bystrici

Adresa:

Valašské Meziříčí, Komenského 1

Termín: 17.9.2020 13.11.2020
Vstupné:

20,10

17zář - 13lis celý den

Žánr: výstavyvernisáž


Již 17. září uvede Galerie Sýpka výstavu Ateliéru Malby z Akademie umění v Banské Bystrici. V rámci vernisáže se představí šest autorů – Martina Blaščáková, Kateřina Kocourková, Mária Zuberéniová, Natálie Šimonová, Magda Masárová a Petr Dechť. Výstavu s názvem Zrní můžete shlédnout paralelně s výstavou v Galerii Kaple až do 13. listopadu 2020. Kurátorem výstavy je Leszek Wojaczek a vedoucí Ateliéru Malby Jana Farmanová.

Jak už jsem zmiňovala, Galerie Sýpka představí několik autorů, různících se svými tématy. Každý z nich představí své jednotlivé malířské „ostrovy“ či mikrosvěty, které jsou často nositelem osobních příběhů, inspirací a podmětů, které hovoří o konkrétních lidech.

Vlastní téma často tvoří jednu z primárních částí konkrétního uměleckého díla. Je to určitý a zvláštní organizmus, energie, která pramení v člověku. Síla umělce tkví v moci tuto energii přeměnit v konkrétní hmatatelnou věc.

Všichni tito autoři využívají ke své tvorbě podněty, pramenící přímo z nich samých. Zpracování a různost podnětů je to, co činí tuto výstavu jedinečnou. Přijďte se přesvědčit, co autor, to jiná cesta.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Valašské Meziříčí Akce v obci Valašské Meziříčí

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Galerie Sýpka ve...

ZámeckĂ˝ Penzion ValašskĂ© MeziříčíValašskĂ© Meziříčí (69 metrů)

Hotel ApolloValašskĂ© Meziříčí (274 metrů)

Sport Motel ValašskĂ© MeziříčíValašskĂ© Meziříčí (593 metrů)