Adriena Šimotová / Mapování prostoru – Tělo kláštera

Adriena Šimotová / Mapování prostoru – Tělo kláštera

Adresa:

Zlín, náměstí T. G. M. 2570

Termín: 23.9.2020 1.11.2020

23zář - 1lis celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění malba morava podzimní výstavy

Umělci: Adriena Šimotová


Opakované pracovní pobyty v prostorách bývalého františkánského kláštera v Hostinném v Podkrkonoší, které tam Adriena Šimotová absolvovala v osmdesátých letech minulého století, představují v rámci její tvůrčí cesty jedinečnou kapitolu. V klášterních celách tehdy pracovala a na neoficiálních výstavách v tamních chodbách a sálech také představovala svoji tehdejší tvorbu.

Cyklus Mapování prostoru - Tělo kláštera z roku 1989 je věnován opuštěnému řeholnímu domu v Hostinném – klášterní komunita, která v něm působila, byla v 50. roce násilně rozehnána. Tímto svým výtvarným cyklem frotáží chtěla autorka v naší paměti uchovat duchovní poselství tohoto společenství a poselství tradice, kterou zprostředkovávalo. Ve své tvorbě hledala tato poselství ve stopách, jež v prázdných prostorách zchátralého kláštera nacházela a zaznamenávala.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Adriena Šimotová /...

Selská chalupa RoštĂ­nRoštĂ­n (8.8 km)

Penzion ZlobiceKroměříž (10 km)

Apartmány ComfortStřílky (11.8 km)