Geniální ilustrátor Vojtěch Kubašta

Geniální ilustrátor Vojtěch Kubašta

Adresa:

Holešov, Nám. F. X. Richtra 190

Termín: 16.7.2020 11.10.2020

16čvc - 11říj celý den

Žánr: výstavyrodina děti zámek


Výstava začne 16. července a bude trvat do 11. října. Představí práce výtvarníka, který spolupracoval s Waltem Disneym. Vytvořil pro něj například prostorového Bambiho nebo Knihu džunglí. Vojtěch Kubašta ilustroval také první české vydání slavného Medvídka Pů, jedna z těchto kreseb se stane hlavním vizuálem holešovské výstavy. 

Kubaštovu tvorbu v Holešově zastoupí základní výběr z tvorby od knižních ilustrací, reklamních materiálů a pohlednic, až k velkému množství prostorových knih a betlémů. Výjimečné prostorové vidění autora, v době, kdy neexistovaly letecké snímky, představují luxusní grafické listy s pražskou architektonickou chloubou. Zajímavá je jistě práce pro Československou obchodní komoru, pro kterou vytvořil bezpočet reklam k výrobkům určeným na export. Někdy za pomoci jednoduché pohádky, jindy s využitím prostorového mechanismu stál Kubašta také za propagací značky Lada, Tesla, Pilsner Urquell nebo Koh-i-noor. K dispozici budou dva zámecké sály.

Otevírací doba

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Holešov Akce v obci Holešov

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Geniální ilustrátor...

Villa MemoriesZlín (8.9 km)

Vila VyšehradLuhačovice (27.8 km)

Vila AntoanetaLuhačovice (27.8 km)