Výstava představuje práce současného umělce Martina Velíška.

Martin Velíšek ( nar. 1963 ), sklářský výtvarník, malíř a ilustrátor. Jeho jméno vešlo ve známost už od počátku 90. let, kdy jeho díla vystavená po ukončení studia na pražské VŠUP (ateliér skla, prof. Stanislava Libenského) vzbudila pozornost osobitým a neortodoxním pohledem na tradiční výtvarná témata.

Zajímá ho člověk v nejbanálnějších i nejabsurdnějších situacích, pracuje s nadsázkou na hranici deformace a grotesky. Jeho rukopis i díla jsou na české výtvarné scéně nezaměnitelným a nepřehlédnutelným fenoménem. Vedle malovaných skleněných váz a objektů (zastoupen např. na výstavě EXPO 2005 v japonském Aichi) však záhy začaly vznikat a posléze převažovat práce malířské a ilustrátorské. V roce 1996 sestavil pro nakladatelství Argo z obrazů cyklu Lyžaři úspěšnou obrazovou publikaci. Velkou pozornost vzbudily jeho ilustrace ke klasickému dílu české literatury – k Babičce Boženy Němcové (1995). Za výtvarnou spolupráci na filmech Fimfárum Jana Wericha a Fimfárum 2 (s režisérem Aurelem Klimtem) získal Českého lva za nejlepší výtvarné řešení a nejlepší výtvarný počin.

Práce Martina Velíška je také po léta úzce spjatá s rockovou kapelou Už jsme doma, malíř je jejím členem, hráčem na štětce a autorem designu plakátů, obalů a dalších tiskovin. Jako designér a výtvarník se podílel na návrhu a realizaci interiéru legendární pražské hospody U vystřelenýho oka.

Současný český malíř.
Galerie a muzea - Rožnov pod Radhoštěm Akce v obci Rožnov pod Radhoštěm

Podobné akce

1led - 11dubcelý den

Zimní salon 2019

, Rožnov pod Radhoštěm Výstava

13čer - 22srpcelý den

29srp - 10říjcelý den

Dan Trantina

, Rožnov pod Radhoštěm Výstava

17říj - 28liscelý den

Peter Uchnár

, Rožnov pod Radhoštěm Výstava

Ubytování v okolí akce Martin Velíšek

Hotel AGHRožnov pod Radhoštěm (377 metrů)

Hotel In Spirit****Rožnov pod Radhoštěm (721 metrů)

Rožnovské pivní lázněRožnov pod Radhoštěm (726 metrů)