Výstava historických Bugattek

Adresa:

Zlín, Náměstí Míru 174

Termín: 29.7.2019 4.8.2019
Vstupné:

zdarma

29čvc - 4srp celý den

Žánr: výstavyhistorickéautomobily


Bohatý doprovodný program k 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín po tři týdny opanuje Zlaté jablko. Jako první se zde od pondělí 29. července představí historická závodní auta značek Bugatti a Alfa Romeo. Téměř sto let staré kousky jsou legendami, které se hned tak nevidí.

 Do časů Elišky Junkové přenese návštěvníky obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně expozice vozidel, která zahajuje program k blížící se Barum Rally. Od 29. července do 4. srpna zde budou vystaveny automobily odkazující do 20. a 30. let minulého století. 

K vidění bude Bugatti 35A z roku 1925, jeden z mála původních dochovaných kusů modelů GP. Jeho konstruktérem byl Ettore Bugatti. Model ve své době dominoval závodní scéně a právě na něm začala také závodní kariéra manželů Junkových. „Mnohými je tento vůz považován za nejkrásnější v celé automobilové historii. Naši návštěvníci to tedy mohou posoudit na vlastní oči,“ podotkl Jiří Kratochvíl, ředitel Zlatého jablka.

 Dalším automobilem v expozici bude Alfa Romeo 8C Monza z roku 1931, nejslavnější závodní auto období 1930-1934, vítěz mnoha velkých cen s mnoha slavnými jmény. Trojici vozidel doplní replika Bugatti 35 z roku 2011, věrná kopie legendárního závodního vozu, která vznikla při renovaci originálu z roku 1925. Všechny tři automobily zapůjčil Samohýl Motor Veterán.

 Expozici vozidel doplní informační panely a videoprojekce, které se budou věnovat dění z předchozích ročníků Barum Czech Rally Zlín.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výstava historických...

Villa MemoriesZlín (5.4 km)

Vila VyšehradLuhačovice (14.4 km)

Vila AntoanetaLuhačovice (14.4 km)