Dny lidí dobré vůle 2024

Dny lidí dobré vůle 2024

Adresa:

Velehrad, Velehrad

Termín: 4.7.2024 5.7.2024

4čvc - 5čvc celý den

Žánr: ostatní akceduchovní akce rodina děti hudba divadlo slavnosti


Dny lidí dobré vůle na Velehradě. Dvoudenní akce s bohatým programem!

Ve dnech 4. a 5. července ožije Velehrad tradičními cyrilometodějskými oslavami, kterých se každoročně účastní na 30 tisíc lidí. Letošní oslavy se zaměří na připomenutí 75. výročí vydání pastýřského listu Hlas čs. biskupů v hodině velké zkoušky. Jeho vydáním začalo v naší zemi omezování svobody komunistickým režimem a pronásledování nejen církve. Na jeho konci je smrt 33 katolických kněží z Moravské provincie, internace biskupů a uvěznění všech, kteří byli režimu nepohodlní.

Během odpoledne 4. července se koná na Velehradě program Mladí fandí Velehradu. Nejen náctiletí návštěvníci se mohou těšit na hudební vystoupení, rapery, mrštné parkouristy, soutěže o hodnotné ceny, kavárnu nebo fotokoutek. Podruhé také proběhne zážitkovo-sportovní soutěž týmů O pohár tatíčka Stojana. Odpoledne vystoupí oblíbení rapeři TowMeot a violoncellista Petr Špaček. Chybět samozřejmě nebude ani stálice programu pro mladé – parkouristi ze skupiny Improve Yourself pod vedením Luba Bauma. Ti si jako každoročně připravili parkourové workshopy, dechberoucí vystoupení a soutěže.

Dále proběhne v rámci úterního velehradského programu tradiční Mezinárodní setkání vozíčkářů, dětský program Velehrad dětem s vystoupením Michala Nesvadby, vzdělávací seminář pro rodiny, fotografický workshop s Vítem Šimánkem, Soutěž ve fotbalových dovednostech, Ruční přepisování Bible, celá řada zajímavých výstav, vernisáží a aktivit pro děti. Zajímavá bude i přednáška o velehradských zvonech.

Cyrilometodějské slavnosti 2024 vyvrcholí v pátek 5. července v 10:30 na nádvoří před bazilikou Slavnostní mší svatou. Hlavním celebrantem bude J. Exc. Mons. Josef Nuzík.

Zdroj fotky (Dny lidí dobré vůle): Velehrad

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny lidí dobré vůle...

Vinný sklep KrýsaKyjov (19.3 km)

Ubytovani U KulkyKyjov (22.5 km)

Vila VyšehradLuhačovice (27 km)