Kino Hvězda a Free Cinema uvádí: Až po uši ve filmu

Adresa:

Uherské Hradiště , Náměstí Míru 951

Termín: 20.10.2018 21.10.2018
Vstupné:

80-200

20říj - 21říj celý den

Žánr: filmworkshopprojekcefilm


Městská kina Uherské Hradiště a filmově vzdělávací platforma Free Cinema Vás zvou na dvoudenní kreativní filmový program v kině Hvězda.

  • SOBOTA 20. 10. 2018 10:00 / 300 min.
  • NEDĚLE 21. 10. 2018 10:00 / 300 min.

NATOČ SI SVŮJ FILM I. a II.

Dvoudenní praktický workshop filmových profesí provede účastníky všemi fázemi realizace filmu. Účastníci kurzu budou během projektového dne natáčet krátkou povídku, kapitolu 
z knihy, případně námět, se kterým sami přijdou. Vyzkouší si při tom práci s kamerou, zvukovou technikou, herectví a režii.

Materiál, který studenti první den vytvoří, budou mít možnost během druhého dne sestříhat. Všichni si tak z kurzu odnesou krom zážitků a zkušeností ještě hotový krátký film.

Host: Jan Touš, Jiří Forejt.
Vhodné pro děti od 12 let.
Místo si, prosím, rezervujte předem, mkuh.cz. Kapacita 15 míst! 
Vstupné na oba workshopy je 200 Kč.

SOBOTA 20. 10. 2018 15:00 / 120 min.
FAMU DĚTEM / (MALÁ + BOHAI) 

Filmy Malá a Bo Hai jsou úspěšné krátké filmy věnující se vietnamské komunitě v Česku. Jejich autoři jsou součástí druhé generace této třetí největší menšiny u nás. Co za příběhy se skrývá za úsměvy prodavačů ve večerkách a bistrech? Jaké to je žít v úplně jiné kultuře. A jak se žije Vietnamcům u nás? Součástí programu bude filmová dílna, ve které se podíváme pod pokličku filmovému jazyku. Řeči, kterou na nás oba filmy promlouvají. Myslíte si, že filmový jazyk má vlastní pravidla pravopisu? Nejste daleko od pravdy. Učíme se číst – ale koukat na filmy nás ve škole nikdo nenaučí. Tak to přijďte dohnat a popovídat si o tom, jak filmy Malá a Bo Hai vznikaly a proč vypadají, jak vypadají. 

Vhodné pro děti od 10 let.
Projekce animovaných filmů pro děti s lektorským úvodem + workshop. 
Vstupné 80 Kč. 

NEDĚLE 21. 10. 2018 15:00 / 90 min.
AŽ PO UŠI V MECHU A JINÉ POHÁDKY
Sestavili jsme pro vás filmové pásmo těch nejlepších krátkých animovaných filmů, které 
u nás vznikly za posledních několik let. Podnikneme dobrodružnou cestu do světa fantazie na jejímž konci na vás čeká velké překvapení. Můžete se těšit na speciální filmovou dílnu, během které si budete moci vytvořit vlastní krátký film na filmový pás, který se společně dokonce promítneme za pomoci laterny magiky.

Vhodné pro děti od 5 let. 
Projekce a dílna.
Vstupné 100 Kč. Pro členy Bijásku 80 Kč.

NEDĚLE 21. 10. 2018 16:30 / 90 min.
FREE CINEMA FILMS 
Projekce pásma krátkých filmů začínajících autorů, kteří se svými amatérskými filmy sbírají úspěchy po filmových festivalech a dostávají se s nimi na filmové školy. Cílem pásma je odstranění strachu z vlastní tvorby. Po promítání bude následovat diskuze plná rad pro začínající filmaře. Na závěr si promítneme film, který byl vytvořen během víkendového workshopu “Natoč si svůj film” konaný v kině Hvězda.

Herci: Ondřej Janoušek, Diana Hauptová, Richard Bezděk.
Projekce + přednáška + projekce filmů natočených během workshopu. Zdarma!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce