Žijeme středověkem - Zlín

Žijeme středověkem - Zlín

Adresa:

Zlín, Soudní 1

Termín: 22.9.2018
Vstupné:

zdarma

22září sobota 10:00

Žánr: ostatní akcejarmark řemesla historie děti rodina soutěže a hry akce v přírodě gastronomie zdarma


Ve Zlíně se uskuteční třetí ročník rodinné zážitkové akce Žijeme středověkem. Program připomínající dávné středověké jarmarky proběhne v sobotu 22. září od 10 do 17 hodin v parku u zlínského zámku. Zážitkový jarmark představí někdejší řemesla - práce brníře, stolaře nebo krejčího, sedláře - brašnáře, zpracování vlny, výrobu keramiky a mnoho dalších technik. K vidění budou ukázky dobového odívání, k ochutnání jídla podle středověkých receptur, výuka středověkého tance, mletí mouky, pečení placek, šlechtické stany a další zážitkové středověké aktivity. Děti se mohou těšit na středověké hry. O středověké historii se toho mohou malí i velcí návštěvníci nejvíce dozvědět právě takovou živou formou.

Jak v minulosti vypadalo třeba zpracování vlny? Uvidíte česání vlny, předení na vřeténku, plstění, tkaní na lucetu, karetkách a hřebenovém stávku a síťování. Na prodej budou výrobky z vlny, ale také klobouky nošené příznivci oživlé historie. Zajímavostí bude ukázka práce ranhojiče. Děti se jistě zabaví výrobou vlastní placky, psaním brkem, střelbou z kuše nebo jízdou na středověkém kolotoči.
Díky sdružení Čeládka řemeslná se na akci chystá také středověká kuchyně. Připravovat se bude v kotlíku takzvané "vaření", čili jídlo, které jedla například hradní posádka. Budou se vařit a podávat jídla připravované podle původních receptur. Letošní novinkou bude jistě lovecká družina Jagāri která ztvárňuje život a boj v 9.–10. století napříč Evropou. Představují život vikingů z Dánska, ale i slovany z říše Velkomoravské. Budoucnost návštěvníkům představí jasnovědkyně.

Ne náhodou se program koná u zlínského zámku, ten je totiž nejstarší dochovanou stavbou ve Zlíně a již v době středověku na jeho místě stávala malá gotická tvrz.

Akce Žijeme středověkem je podporována statutárním městem Zlín jako součást projektu Živý Zlín.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Zlín Akce v obci Zlín

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Žijeme středověkem -...

Hotel Ondráš Zlín (590 metrů)

PARKHOTEL ZLÍN Zlín (827 metrů)