Buchlovské kování na hradě Buchlov

Buchlovské kování na hradě Buchlov

Adresa:

Buchlovice, Polesí 418

Termín: 14.7.2018 15.7.2018
Vstupné:

65,- Kč

14čvc - 15čvc celý den

Žánr: ostatní akceřemesla akce v přírodě


Letos opět otevře hrad Buchlov své brány mistrům černého řemesla.
Ve dnech 14. a 15 července 2018 se na I. a II. nádvoří hradu opět sejdou desítky kovářů, nožířů, měditepců, platnéřů a jiných kov zpracujících umělců. Přímo před vašimi zraky budou kováři u deseti výhní tvořit svá díla.

Ve výstavních prostorách a na obou dvou nádvořích bude probíhat výstava kovaných plastik a nožů z dílen profesionálních nožířů.

Na kovářském jarmarku si mohou návštěvníci zakoupit nejen kované věci, ale také autorské šperky, drátenické výrobky a jiné zboží od kov zpracujících umělců.

Děti se mohou těšit na ukázky práce podkováře, ale i na Lenčino loutkové divadélko, kování hřebíků pod zkušeným dohledem kovářského mistra a soutěže v hodu kovadlinkou a kovářským kladivem.

Po oba dny bude přímo na prvním hradním nádvoří také probíhat tavba železné rudy v historické peci. Novinkou by mělo být odlévání bronzových předmětů. Ve výstavních prostorách bude už tradičně probíhat prodejní výstava nožů.

V sobotu bude akce probíhat od 10:00 do 18:00 hodin a v neděli od 10:00 do 15:00 hodin, kdy proběhne vyhlášení výsledků letošní soutěže kovaných plastik a také losování návštěvnické soutěže.

V průběhu celé akce samozřejmě budou probíhat prohlídky hradu včetně speciálních dětských okruhů – s pastelkami po hradu, (vstupné dle platných tarifů NPÚ SH Buchlov).

Pro děti je po oba dny připraven doprovodný program.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Zlínský kraj Akce v obci Buchlovice

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Buchlovské kování na...

Hotel Mlýn Velehrad (6 km)

Hotel U Velehradu Velehrad (6.8 km)