Alf Carlsson / Jiří Kotača quartet

Adresa:

Třebíč, Karlovo náměstí 47

Termín: 14.11.2017

14listopad úterý 19:00

Žánr: koncertypopfolkjazzsoutěž


Lídři Quartetu se poprvé setkali v nizozemském Rotterdamu a hned od za- čátku bylo jasné, že jejich spolupráce bude mít delšího trvání. Kytarista Alf Carlsson pochází ze švédského Stockholmu, kde je již etablovaným hráčem na tamní scéně.

Vedle vlastních švédských projektů jako je Alf Carlsson Quintet spolupracuje například s loňskou semifinalistkou největší jazzové soutěže na světě (Thelonius Monk Competition) - Tippan Phasuk nebo Mai Agan Trio.

Trumpetista Jiří Kotača spolupracuje se známými jmény tuzemské scény - Kamilem Slezákem, Vincencem Kummerem či Radkem Zapadlem - s nimiž hraje v kapelách Heart of Dixie, Drumless Quartet nebo v jeho vlastním big bandu Cotatcha Orchestra.

Quartet doplňuje na kontrabas jedna z vycházejících hvězd - Peter Korman (Jakabčic big band, Jakub Tökoly Quartet nebo Drumless Quartet). Čtvrtým členem je energický všestranný bubeník Kristián Kuruc (Fly high trio, Heart of Dixie). V hudbě Quartetu se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a současného newyorského i evropského jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci a originální interpretaci vlastních i převzatých skladeb

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Alf Carlsson / Jiří...

Hotel Zlatý kříž Třebíč (114 metrů)

Mlýnhotel 1 Vílanec (25.6 km)