Slavnosti brambor

Slavnosti brambor

Adresa:

Bystřice nad Pernštejnem, Nový dvůr 318

Termín: 30.9.2017 1.10.2017
Vstupné:

100 / 70

30zář - 1říj celý den

Žánr: ostatní akceděti


Přijďte si užít babí léto na Vysočinu a navštivte Slavnosti brambor. Dne 30. 9 - 1. 10. proběhne v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem již 5. ročník Slavností brambor.

K vidění bude kuchařská show, regionální farmářské produkty, slavnostní bramborové menu, workshopy, ukázka tradičních řemesel nebo kování koní. Zábavu si v centru najdou i děti, které se mohou zúčastnit bramborové olympiády, rukodělné dílny, loutkového divadla a dalších atrakcí.

Zajímavé informace se návštěvníci dozvědí i na besedě s odborníky, kteří prozradí, jaké odlišnosti mají jednotlivé druhy brambor při kuchyňské úpravě. Chybět nebudou ani rady, jak brambory pěstovat, nakoupit a uskladnit, či výstavka netradičních brambor. Během dne návštěvníci na pódiu uvidí profesionální kuchaře připravovat netradiční pokrmy z hlavní plodiny dne. Sami pak na závěr ochutnají výsledek a odnesou si domů pár zajímavých receptů. Během celého víkendu budou v Edenu vyhrávat muzikanti a pivo z místního minipivovaru poteče proudem. Pro tentokrát bude připravená várka speciálního bramborového piva. Soutěž o nejchutnější bramborový salát. Chcete-li se zúčastnit, doneste v sobotu 30.9. do 10.00 do centra Eden vlastnoručně připravený bramborový salát, v množství 2 kg. 

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Slavnosti brambor

Penzion Bobrová Bobrová (10.5 km)

Hotel Bystré Bystré (14.5 km)