Hradišťan & Jiří Pavlica

Hradišťan & Jiří Pavlica

Adresa:

Třebíč, Masarykovo náměstí 1323

Termín: 11.12.2016

11prosinec neděle 19:00

Žánr: koncerty


Jiří Pavlica – umělecký vedoucí, housle, zpěv, Alice Holubová – zpěv, David Burda – klarinet, flétny, zpěv, Milan Malina – cimbál, zpěv, Roman Gill – viola, zpěv, Milan Gablas – kontrabas, zpěv, Josef Fojta – klávesy, perkuse, zpěv

Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost - houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských.

Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech. Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby.

Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na čtyřech kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů (viz. Diskografie) a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda. Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.

Vstupné: 320,-  350,-    děti, senioři: 270,-  300,-

Předprodej od 21. 11. 2016

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Hradišťan & Jiří...

Hotel Zlatý kříž Třebíč (354 metrů)

Mlýnhotel 1 Vílanec (25.8 km)