Mami, co jsi mi koupila?

Mami, co jsi mi koupila?

Adresa:

Třešť, Roosweltova 462

Termín: 17.6.2016 30.9.2016

17čer - 30zář celý den

Žánr: výstavyfotografie


 Od 17. června až do konce září se budete moci vydat za nákupy i do třešťského muzea. Samozřejmě jen obrazně – připravili jsme pro vás výstavu o nakupování, na jaké si řada z vás bude ještě velmi dobře pamatovat.

V muzejních vitrínách najdete zboží z dob nedávných, které přiblíží svět někdejších Jednot a Konzumů. Je to doba, od které nás nedělí dlouhý časový úsek, a přitom si těžko představíte větší kontrast k dnešním hyper a supermarketům a dalším výdobytkům konzumní doby. Cena potravin se tenkrát tiskla přímo na obal, protože se často neměnila a stejná byla ve všech obchodech.  Na kelímek od jogurtu se psalo „úterý“ a znamenalo to den výroby, nikoliv dobu trvanlivosti.

Snad jen otázka dětí, když se z nákupu vrátíte, je pořád stejná, tenkrát i dnes se ptají: Mami, co jsi mi koupila? A právě tak jsme nazvali i naši výstavu.

Řadu obalů jsme po výzvě v místním tisku získali od našich příznivců, a aby výstava měla větší vypovídací hodnotu, další jsme si zapůjčili z Národního zemědělského muzea v Praze, které disponuje nejrozsáhlejší sbírkou obalů od potravin v republice.

K vidění budou i fotografie, které se nám podařilo zachránit ze zkrachovalé třešťské Jednoty. 

Otevřeno máme každý den kromě pondělí. Tak přijďte, snad to bude bez fronty.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

10listopad pátek 18:00

Ubytování v okolí akce Mami, co jsi mi koupila?

Mlýnhotel 2 Vílanec (8.2 km)

Mlýnhotel 1 Vílanec (8.4 km)