Petr Válek: Ticho popěšině

Petr Válek: Ticho popěšině

Termín: 3.3.2023 21.5.2023

3bře - 21kvě celý den

Žánr: výstavyumění fotografie Jihlava

Umělci: Petr Válek


zvuková galerie IGLOO
Komenského 10, Jihlava
kurátor: Miloš Vojtěchovský

Pohyblivé skulptury Petra Válka, vystupující v krátkých dokumentačních videích, mají v posledních letech silnou odezvu u české i u mezinárodní veřejnosti. Pro IGLOO vytvořil a vybral Válek několik nových videí s kineticko-zvukovými samohyby a se záznamy jeho občasných dadaistických výprav do horské krajiny. Instalace Ticho popěšině je doplněna o světelný objekt.

Petr Válek (1976) žije a pracuje v Loučné nad Desnou v Hrubém Jeseníku. Od dětství se věnuje malování, kreslení, knižním ilustracím a hudbě. V posledních letech vystupuje často jako hudebník a z nalezených předmětů konstruuje mechanické a elektro-mechanické zvukové nástroje a kinetické sochy/objekty. V improvizovaném studiu nebo v krajině rodných Jeseníků natáčí videa a pravidelně zveřejňuje na svém kanálu na sociálních sítích. Jeho motající se, šustící, skřípající, točící, cinkající a škobrtající objekty mají nezměnitelnou výtvarnou hodnotu, odkazující na estetiku patafyziky a hnutí arte povera. Zároveň jde o svébytné zvukové, nebo hudební funkční nástroje.

Otevírací doba a vstupné

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

7duben pátek

Velikonoce

, Březinovy sady 4372/10 Ostatní

24duben pondělí 19:00

Ubytování v okolí akce Petr Válek: Ticho...

Zámek ÚsobíZbilidy (14.7 km)

U ProkopůŘásná (24.5 km)

Resort Svatá KateřinaKaliště (26.8 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?