Rok osvícenské šlechty

Rok osvícenské šlechty

Termín: 25.7.2021 31.8.2021
Vstupné:

zdarma

25čvc - 31srp celý den

Žánr: výstavypanelová výstava historie zámek zdarma


Projekt Rok osvícenské šlechty je už jedenáctou akcí v dlouhodobém projektu Po stopách šlechtických rodů, který pořádá Národní památkový ústav za podpory Ministerstva kultury České republiky. Do projektu jsou zapojeny územní odborné správy, územní odborná pracoviště a památky ve správě Národního památkového ústavu. Spolupráci na projektu přijaly i další instituce: Muzeum Novojičínska – Zámek Kunín, Zámek Slavkov – Austerlitz, Regionální muzeum v Teplicích, Regionální muzeum v Mikulově – Zámek Mikulov, Nový zámek Kostelec nad Orlicí.

Zámek v Náměšti nad Oslavou se k tomuto projektu připojí v červenci a srpnu volně přístupnou panelovou výstavou věnovanou osobnosti Jindřicha Viléma Haugwitze (1770-1842) a jeho vpravdě osvícenskému přístupu při správě náměšťského panství, rozvoji kulturního života, výstavbě nových objektů a utváření kulturní krajiny.

Otevírací doba

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Rok osvícenské šlechty

Western - Šiklův Mlýn s.r.oMoravec (29.6 km)

Vinařství LintnerKyjovice (32.5 km)

Restaurace a hotel OlbergBlansko (39.4 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?

V okolí doporučujeme...