Gustav Mahler - Naslouchání

Gustav Mahler - Naslouchání

Adresa:

Jihlava, Znojemská 1089/4

Termín: 23.6.2020 6.9.2020

23čer - 6zář celý den

Žánr: výstavy


V Domě Gustava Mahlera bude od 23. června do 6. září 2020 instalována výstava Gustav Mahler - Naslouchání. Studentský projekt připravila ke 160. výročí narození skladatele Gustava Mahlera Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava – Helenín.

Studenti oboru Design interiéru a bytových doplňků vytvořili užitné objekty a dekorativní interiérové doplňky (lampy, dózy, vázy) na téma „Píseň v korunách stromů“ na motivy III. části „Co mi vypráví zvířata v lese“ Symfonie č. 3 Gustava Mahlera. Zvolené téma, vedle volné inspirace Mahlerovou hudbou, odkazuje na v současnosti tolik potřebnou obnovu českých lesů. Další tvůrčí podněty studentům přineslo blízké přátelství Gustava Mahlera s Josefem Hoffmannem, příznivcem uměleckého směru Arts and Crafts (Hnutí uměleckých řemesel). Studenti oboru Reklamní tvorba se nechali inspirovat životem a dílem Gustava Mahlera pro tvorbu vizuální propagace výstavy a souboru plakátů.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Gustav Mahler -...

Zámek ÚsobíZbilidy (15.1 km)

U ProkopůŘásná (24.3 km)

Resort Svatá KateřinaKaliště (26.7 km)