Výstava je věnovaná výtvarné tvorbě tří generací rodiny Škrabánků, jejichž životy a dílo jsou svázány s Krajem Vysočina. Cílem projektu je představit široké odborné i laické veřejnosti životní příběh a tvorbu malíře Františka Škrabánka (7. 8. 1901 Humpolec - 3. 6. 1974 Herálec u Humpolce), jeho syna – malíře, grafika a fotografa Věroslava Škrabánka (29. 5. 1928 Herálec u Humpolce - 26. 11. 1963 tamtéž) a vnuka, fotografa Věroslava Škrabánka ml. (21. 2. 1957 Havlíčkův Brod).

Obrazy Františka Škrabánka zdobí nejednu domácnost na Vysočině, ale tvorba jeho syna a vnuka tu není příliš známá. Syn – Věroslav Škrabánek měl jen velmi málo času naplno uplatnit svůj umělecký talent. Přesto jeho dílo překvapuje svou vyzrálostí a uceleností. Vnuk Věroslav Škrabánek po maturitě na havlíčkobrodské stavební průmyslovce odešel do Prahy, a i když je s Vysočinou stále spojován, jeho dílo většina veřejnosti Vysočiny nezná.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tři generace rodiny...

Zámek ÚsobíZbilidy (11.5 km)

Resort ErichŽďár nad Sázavou (22.2 km)

Zámek Žďár nad SázavouŽďár nad Sázavou (26 km)