Krkonošské pohádky - Zámek Polná

Krkonošské pohádky - Zámek Polná

Termín: 6.4.2019
Vstupné:

169 Kč

6duben sobota 16:00

Žánr: divadlorodina děti


Divadelní zpracování legendárního večerníčku
Umělecká agentura KAŠPAŘI a Kulturní středisko ZÁMEK Polná vám přiváží 6. 4. 2019 do zámeckého sálu v Polné rodinné pohádkové představení. Trautenberk má své panství hned vedle Krakonošova a toť se ví, malý pán a velký pán, to nikdy nedělá dobrotu.

Autorka Krkonošských pohádek paní Božena Šimková teprve nedávno dala souhlas k divadelnímu nastudování a sama se podílela na vzniku divadelního scénáře. Na premiéře byla hotovým tvarem představení doslova nadšená.

Krkonošské pohádky byly a stále jsou nejoblíbenějším večerníčkem. Je vidět, že děti jakékoliv generace milují prostý pohádkový příběh, kde spravedlivý Krakonoš vždy nachytá nadutého a vychytralého pána z Trautenberka. Kuba, Anče a Hajný jsou hrdinové, kterým děti vždy drží palce. A všichni se pak radují, že nadpřirozená síla, kterou představuje pán hor Krakonoš, se postaví na stranu těch, kterým je ubližováno.

I odborná kritika se o představení vyjádřila velmi pozitivně. PhDr. Radmila Hrdinová v deníku Právo předpověděla, že inscenace bude „diváckou trefou do černého“. Její slova se bez výhrad vyplnila, pohádka se hraje již několik let před stále vyprodaným hledištěm. Krkonošské pohádky uvádíme i s původní hudbou proslulého hudebního skladatele pana profesora Vadima Petrova.

Malebná scéna, oduševnělá hudba, chytrý a vtipný text, vynikající herecké výkony… Tato konstelace je zárukou spokojenosti diváků.

V představení je použit stroboskop.

Hrají: DIVADLO POHÁDEK: Libor Jeník, Kristýna Podzimková, Jáchym Kučera, Kryštof Nohýnek, Přemysl Houška
Autor: Božena Šimková, Vadim Petrov
Režie: Vít Prýmek
Žánr: představení pro děti, rodinné divadlo
Délka: 90 min.

Premiéra: 14.11.2015

Upozornění:
Vstupné jednotné. Každý divák bez rozdílu věku musí mít vlastní vstupenku. Představení obsahuje stroboskop.

Změna vyhrazena.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Vysočina Akce v obci Polná

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Krkonošské pohádky -...

Penzion U Lyžaře Jihlava (12 km)

Hotel Gustav Mahler Jihlava (13.4 km)