Tavení skla - Havlíčkův Brod

Tavení skla - Havlíčkův Brod

Termín: 18.8.2018

18srpen sobota 10:00

Žánr: ostatní akceřemesla


V srpnu letošního roku jsme pro vás připravili již třetí ročník experimentální tavby skla v rekonstrukci středověké sklářské pece. Tavba se bude odehrávat v Havlíčkově Brodě, poblíž rybníka Cihlář.

Celá akce bude již tradičně volně přístupná jak sklářským nadšencům tak široké veřejnosti. Práce na tavbě zahájíme 15. srpna roztápěním hlavní pece a výrobou „frity“ pro sklářský kmen v pomocné peci. Program tavby vyvrcholí v sobotu 18. Srpna, kdy budou na peci pracovat mistři skláři Novákovi a jejich kolektiv. Návštěvníci tak budou moci shlédnout výrobu skleněných předmětů od začátku až po hotový výrobek a někteří si také postup vyzkoušet. Děti a další zájemci si mohou samy vyrobit památeční skleněný talisman. Pro návštěvníky bude připraven postup přípravy sklářského kmene, výroba dřevěných šindelů a v neposlední řadě si každý může připravit občerstvení v podobě různých druhů historických placek z vlastnoručně mleté mouky.

Na setkání při tavbě se těší kolektiv Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod a samozřejmě sklářských dobrovolníků, bez kterých by se akce nemohla uskutečnit.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Havlíčkův Brod Akce v obci Havlíčkův Brod

Podobné akce

9červen neděle 10:00

Pohádková neděle na zámku Telč

, Náměstí Zachariáše z Hradce 1 Ostatní

5čvc - 7čvccelý den

Řemeslné trhy na zámku Telč

, Náměstí Zachariáše z Hradce 1 Ostatní

Ubytování v okolí akce Tavení skla -...

Penzion Starr Havlíčkův Brod (546 metrů)

Hotel Brixen Havlíčkův Brod (575 metrů)