Počátecký den přírody

Počátecký den přírody

Adresa:

Počátky

Termín: 19.5.2018
Vstupné:

zdarma

19květen sobota 09:00

Žánr: ostatní akce


Město Počátky, které leží na rozhraní Čech a Moravy v okrese Pelhřimov a kraji Vysočina, bylo založené již ve 13. století. Pyšní se několika historickými památkami a jeho krajina a okolí je místem klidu a pohody, kde mimořádně čistý vzduch láká k ozdravným pobytům. Cesty lemované alejemi stromů, četné rybníky a hluboké lesy s kopcovitým terénem vytvářejí půvabnou krajinu, která láká k návštěvě nejen turisty pěší, ale i cyklisty a houbaře. V okolí Počátek nalezneme přírodní rezervace a v nich chráněné památné stromy, jež můžeme obdivovat například ve Valchovské aleji. Právě ona a její bezprostřední okolí jsou pak místem, kde se již tradičně koná oslava přírody nazvaná Den přírody, která letos proběhne již v sobotu 19. května od 9 hodin. Akci pořádá Město Počátky a Kulturní zařízení města Počátky za finanční podpory Evropského fondu regionálního rozvoje, Kraje Vysočina a mnoha podnikatelských subjektů, jejichž loga naleznete na přilehlém plakátu či se s nimi seznámíte přímo na samotné akci. Vydejme se tedy naučnou stezkou „Cestou soukenických mistrů počáteckých“, navštivme Rekreační středisko Valcha i Dětský tábor Beruška a jejich okolí.

A co že bude tentokrát ve Valchovské aleji k vidění?

„Tahounů“ programu je letos opět několik. Zlatými hřeby celého dne budou pravděpodobně vystoupení českého folkového písničkáře Pavla Dobeše a hudební kapely Děda Mládek Illegal Band. Ale těšit se můžete i na vystoupení žáků ZUŠ Kamenice nad Lipou, Pavly Kamrádové, která vám se svými miláčky předvede dogdancing (tedy tančení psů), Jezevců a Dobré páry (které dobře znáte z předchozích let), Počátecké dechovky, AWALu3 a písničkářských komiků Blondýny & Tonyho Zaváněla (z Rakovníka a z Brna). Mezi (nejen) dětským publikem se bude po celou dobu trvání akce pohybovat i rozesmátý klaun Čiko, který pobaví Vaše ratolesti a snad i Vás.

Vedle pozvaných účinkujících na Vás budou čekat samozřejmě i tradiční ukázky rozličných řemesel a techniky - zemědělské, lesní i komunální, uvidíte sokolníky, rybáře, lesáky, kynologickou show, budete si moci zasportovat na outdoorových atrakcích i zastřílet z luku, zdolat horolezeckou stěnu či „v přímém přenosu“ spatřit práci řezbáře s motorovou pilou. Je zkrátka na co se těšit a proč Den přírody navštívit.

V Počátkách pak bude možné po celý den navštívit Městské muzeum, vyhlídkovou věž i kostel Sv. Jana Křtitele.

Těšíme se na brzkou shledanou!

Kulturní zařízení města Počátky a celý organizační tým Dne přírody 2018

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Vysočina Akce v obci Počátky

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Počátecký den...

Penzion U Lišky Jarošov nad Nežárkou (9.1 km)

Penzion U starýho dubu Rodvínov u Jindřichova Hradce (16.4 km)