Mezinárodní den seniorů

Termín: 3.10.2017

3říjen úterý 09:00

Žánr: ostatní akcepřednáškypřednáškypro senioryzdarma


Dovolujeme si Vás pozvat v úterý 3. října do ústeckého muzea na oslavy Mezinárodního dne seniorů. Letošní program dne je pestřejší, nabízí více vystoupení a přednášek a novinkou je úzká spolupráce se Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem a Městskou policií.

První přednášky začínají od 9:00 hodin, k dispozici bude pro příjemné posezení také muzejní klubovna. Početnější skupiny zájemců mohou využít exkurze do muzejní knihovny a nechat se tak provést v prostorách návštěvníkům jinak nepřístupným. Tento den bude také prvním dnem, kdy je možné zhlédnout novou výstavu o misích Armády České republiky s názvem „Ten druhý život“.

Program dne je vhodný pro návštěvníky všech věkových kategorií. Dobrou náladu Vám vyčaruje Zdeněk Balcar a jeho čtení Veselých historek doktorských, na svůj život v předválečných letech a na českoněmecké vztahy zavzpomíná filmař Oskar Siebert. Díky Městské policii se dozvíte tipy jak bránit sebe i svůj majetek a současně se seznámíte s výzbrojí i výstrojí našich policistů.

Vzhledem k tomu, že se blíží významné výročí ústeckého Lumpeparku, nemohli jsme tuto skutečnost opomenout, a tak se přednášky zhostil největší odborník Mgr. Martin Krsek, historik, muzejník a nadšenec. A ve chvílích volna mezi přednáškami Vás na vlnách swingu a jazzu ukolébá ústecká kapela Albis Jazz Band… Třešínkou na pomyslném dortu bude nevídaný Gentlemanský turnaj sdružení šermířů Askalon, z.s.

Senioři nad 60 let mají vstup do celého muzea zdarma, pro ostatní návštěvníky platí standardní vstupné. A protože slavíme významný mezinárodní den, připravili jsme pro seniory kávu nebo čaj a moučník za zvýhodněnou cenu 10 Kč.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ústí nad Labem Akce v obci Ústí nad Labem

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mezinárodní den...

Interhotel Bohemia Ústí nad Labem (470 metrů)

Penzion Lada Ústí nad Labem (1 252 metrů)