Vánoční ozdoby a betlémy

Vánoční ozdoby a betlémy

Termín: 24.11.2016 8.1.2017
Vstupné:

základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč

24lis - 8led celý den

Žánr: výstavy


Vážení přátelé, blíží se čas Vánoc, a proto si Vás a Vaše děti dovolujeme pozvat na dvojvýstavu „Vánoční ozdoby a betlémy“,  která bude zahájena v hlavní budově Regionálního muzea K. A. Polánka, Husova 678 v Žatci dne 24. listopadu 2016 od 17 hodin  vystoupením pěveckého sboru Camerata ze ZUŠ Žatec.

První část výstavy zmapuje historii a výrobu vánočních ozdob a  přiblíží více jak šedesátiletou tradici výroby skleněných ozdob výrobního družstva Irisa Vsetín. Tento výrobce nám poskytl i kolekce ozdob do prodeje za velmi příznivé ceny. Pro prvních pár návštěvníků máme od 25. listopadu připravený malý propagační dáreček, který zasponzorovala firma Svoboda & Fraňková, spol. s.r.o.- Obchod se chmelem.

Druhá část výstavy pokračuje v Křížově vile, kde si budete moci prohlédnout výstavu betlémů ze sbírky Regionálního muzea v Žatci a kolekci řezeb Jana Wagnera z Holedečku. Uvidíte zde betlémy z různých materiálů, např. z kukuřičného šustí, dřeva, sádry, včelího vosku, cínu, ze dřeva Mninga, kokosového ořechu, makovice a mnohé další. Úplně poprvé vystavíme nový unikátní chmelařský betlém z lipového dřeva, který vyřezal Jiří Šafránek z Janova u Litvínova a nakolorovala jeho dcera Pavlína Thumsová. I zde pro vás máme připraven prodej papírových betlémů, které ozdobí vaše domácnosti ve vánočním čase.

Doprovodnými akcemi budou výroba betlémů v Křížově vile a zdobení skleněných ozdob v hlavní budově muzea od 6. do 10. prosince v otevírací době muzea. Na 11. prosince jsme připravili vánoční koncert v Křížově vile a od 15. prosince do 17. prosince se uskuteční vánoční jarmark v papírnách. Na Štědrý den bude hlavní budova muzea a Křížova vila otevřena od 13.00 – 17.00 hodin.

Obě výstavy potrvají do 8. ledna 2017 a vstupné pro obě budovy je základní  45,- Kč, snížené 30,- Kč, rodinné 100,- Kč.

Školní třídy prosíme o nahlášení návštěvy v předstihu na tel. 608 200 697.

Přijďte se k nám inspirovat, načerpat vánoční atmosféru či zakoupit vánoční zboží.

Za kolektiv pracovníků muzea v Žatci Vás srdečně zve

Jitka Krouzová

vedoucí výstavnického oddělení RMŽ

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Vánoční ozdoby a...

Ubytování Žatec Žatec (605 metrů)

Zlatý Lev Žatec Žatec (675 metrů)