Mňága a Žďorp

Mňága a Žďorp

Termín: 15.11.2024 v 20:00 hod. (pátek)
Vstupné:

390 Kč

15listopad pátek 20:00

Žánr: koncertyčeská hudba rock pop

Umělci: Mňága a Žďorp


Česká rocková hudební skupina Mňága a Žďorp vystoupí 15. listopadu 2024 v Ústí nad Labem. Aktuální tour je plné osvědčených hitů jako Nejlíp jim bylo, Ne, teď ne a Made in Valmez, ale také skladeb z novějších desek. Není vyloučené, že se objeví něco z připravované desky, která by měla vyjít v příštím roce.

Mňága a Žďorp je česká hudební skupina, která vznikla v roce 1987 jako nástupce kapely Slepé střevo ve Valašském Meziříčí. Do povědomí se dostala především hitem Hodinový hotel, který je první skladbou na debutovém albu skupiny, nazvaném příhodně Made in Valmez (1991). Poslední album s názvem Přístav vyšlo v roce 2020. Ročně hudebníci odjezdí kolem stovky koncertů.

Od začátku letošního roku udělala Mňága po letech změnu v sestavě a přijala do svých řad nového kytaristu Jakuba Červinku, který předtím působil ve skupině Sto zvířat, ETC a jiných uskupeních. Veselé písničky o smutných věcech tak získaly šťavnatější hudební háv. 

Zdroj fotky (Mňága a Žďorp): Kulturní středisko města Ústí nad Labem 

Mňága a Žďorp je česká hudební skupina zastupující žánr alternativní rock. Kapela, pocházející z Valašského Meziříčí (přesněji odtud pochází zakládající jádro skupiny), se formovala již od roku 1983. Často se měnilo...
Hudební kluby - Ústí nad Labem Akce v obci Ústí nad Labem

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Mňága a Žďorp

Restaurace VětrušeÚstí nad Labem (804 metrů)

Ubytování DomaTisá (13.7 km)

Wellness Hotel Zlatá LípaDěčín (17.6 km)