Festival DESIGN ÚSTÍ bude živým několikadenním organismem, který proběhne v Domě umění Ústí nad Labem od 22. 3. do 5. 4. 2023. Jedná se o nultý ročník festivalu a v jeho průběhu se odehrají přednášky, workshopy, panelové diskuze a další programy zaměřené na kreativní průmysly a design, který v ústeckém regionu a jeho blízkém okolí vzniká. Ústecký kraj je dlouhodobě strukturálně postiženým regionem, avšak kulturní a kreativní průmysly jeho charakter pomocí designu tradičně rozvíjejí a hledají nové možnosti skrze inovativní technologie. Součástí festivalu bude také výstavní prezentace současného designu s názvem Zahrada ctností a neřestí, na které se představí osobnosti designu spjaté s Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a městem Ústí nad Labem.

Výstavní prezentace současného designu s názvem Zahrada ctností a neřestí představí studenty, absolventy a osobnosti spjaté s Fakultou umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a městem Ústí nad Labem. Galerijní prostor Domu umění Ústí nad Labem se promění v nepřebernou barevnou zahradu plnou různých přístupů k designu, které mohou vyvolat řadu otázek. Jaká je hranice mezi designem a uměním? Lze ji přesně definovat? Jakou roli sehrává v těchto případech médium fotografie? Výstavní projekt otevře aktuální téma univerzálního designu, který nám každodenně pomáhá, představí produkty vhodné pro osoby se speciálními potřebami nebo se zaměří na design zpracovávající téma lidských tužeb a emocí, jež jsou nedílnou součástí našich životů a přesto stále v současné době některé z nich tolik tabuizované.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Ústí nad Labem Akce v obci Ústí nad Labem

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Festival Design Ústí

Restaurace VětrušeÚstí nad Labem (873 metrů)

Ubytování DomaTisá (13.7 km)

Wellness Hotel Zlatá LípaDěčín (17.9 km)

Akce na Jiný den?