Tajemný Rudolf II.

Tajemný Rudolf II.

Adresa:

Louny, Jimlín 220

Termín: 14.7.2021 3.10.2021
Vstupné:

plné 100 Kč, snížené 80 Kč

14čvc - 3říj celý den

Žánr: výstavyhistorie multimediální výstava rodina děti zámek


Po loňské úspěšné výstavě České korunovační klenoty na dosah, připravil zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun na letní a podzimní měsíce, ve spolupráci s projektem Putovní výstavy CZ, premiéru multimediální výstavy Tajemný Rudolf II. (k blížícímu se výročí 470 let od císařova narození a 410 let od jeho úmrtí - obojí v roce 2022).

Unikátní expozice poodhalí různá tajemství panovníkova života a představí i celou řadu zajímavých exponátů. Návštěvníci se dozví důležitá, ale i méně známá fakta např. o komplikovaném vztahu k bratrovi Matyášovi, údaje o potenciálních nevěstách i faktických milenkách, nebo to, že jeho syn Julius Caesar d´Austria brutálně zavraždil mladou dívku. Zavítejte s námi do časů Rudolfovy vlády, kdy se Praha stala nejen císařskou rezidencí, ale i evropským kulturním a vědeckým centrem. 

Rudolf II. byl známý svou fascinací alchymií a okultními vědami, stejně tak vášnivě obdivoval umění a sbíral nejrůznější rarity. V expozici je možné nahlédnout do kabinetu kuriozit a kunstkomory nebo zjistit, jak fungovala renesanční alchymistická laboratoř.

Návštěvníky výstavou provede samotný "digitálně oživený" Rudolf II. Přiblíží jim jak své málo známé mládí a cestu za vzděláním do Španělska, tak i své unikátní sbírky a "rozdmýchá oheň poznání" v alchymistické laboratoři. Pomocí hologramů Rudolf seznámí i se svými symboly majestátu (všemi korunami, kterými byl za svůj život korunován) a nejvýznamnějšími předměty svých sbírek.

Výstavního Rudolfa II. na multivideomappingu zpodobnil syn Jana Wericha - tedy Císařova pekaře a Pekařova císaře - herec, dabér, moderátor, ale také ekonom a pedagog Jiří Werich Petrášek.

Expozice je od 3. 7. do 3. 10. 2021 přístupná bez průvodce, v letních měsících denně kromě pondělí od 9 do 17 hod., od září od 10 do 16 hod.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Galerie a muzea - Louny Akce v obci Louny

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tajemný Rudolf II.

Hotel Union LounyLouny (5.3 km)

Penzion CheveldonPanenskĂ˝ TĂ˝nec (13.8 km)

Penzion FlĂłraĹ˝atec (13.9 km)