Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva

Adresa:

Žatec, nám. Prokopa Velkého 1951

Termín: 5.9.2020
Vstupné:

Zdarma

5září sobota 10:00

Žánr: ostatní akce


Chcete odhalit tajemství pěstování chmele a vaření dobrého piva? Víte, kdo jsou Homolupulové nebo co je Chmelobrana? Už jste viděli unikátní Chmelový orloj, Maják, Sladovnu nebo Chmelařské muzeum? Přijměte naše pozvání na Den otevřených dveří v Chrámu Chmele a Piva a poznejte srdce chmelařského regionu! Chrám Chmele a Piva je jedinečný zážitkový areál a Mekka všech pivařů.

Jeho součástí je Chmelový orloj, labyrint mezi pytly chmele, Chmelový maják, pracovna alchymisty, erbovní síň či Restaurant u Orloje, kde pivo ze světoznámého Žateckého poloraného červeňáku můžete ochutnat. Chmelařské muzeum představuje na ploše 4.000 m² vývoj chmelařství od raného středověku do současnosti. Dozvíte se, proč se nejlepší chmel na světě sklízí právě na Žatecku a proč se musí chránit před nekvalitními napodobeninami. Prohlédnout si můžete dobové fotografie a písemné doklady o pěstování chmele a o vaření piva. Obdivovat můžete také renovovanou expozici, která představíuje např. česací stroj z filmu Starci na chmelu. Galerie Sladovna nabízí ke zhlédnutí ukázky z filmů natáčených v Žatci, výstavu Historie NeObyčejné tužky, expozici Sladovnictví a výstavu Pravěk v Žatci. Od 20:00 v sále Sladovny můžete navštívit koncert Mirka Kemela s hercem Vladimírem Javorským. Zajímavé prohlídky: Přihlaste se na komentované exkurze Chrámu Chmele a Piva. Prohlídka jednoho objektu trvá 30 minut. Registrace na prohlídky Chrámu Chmele, Galerie Sladovny i do Chmelového majáku probíhají na uvedeném webu akce. Chmelařské muzeum a pěší výstup na Maják si můžete projít samostatně bez registrace. Po celou dobu vás čekají na náměstí Prokopa Velkého aktivity pro děti i dospělé, doprovodný program v podobě rozhovorů na podiu, taněčního vystoupení Ohřínky i koncertů kapel Deficit, Drumfinity, TFC Blues Gin.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Den otevřených dveří...

Wellnesshotel BeethovenChomutov (17.2 km)

Restaurace NauticoMost (21.7 km)

Wellness Hotel HasištejnMísto (24.6 km)

Naše tipy...

Akce na Jiný den?