Výlet ke kořenům tvorby Rudolfa Jenatschkeho

Adresa:

Blansko, zastávka Divadlo

Termín: 6.8.2020
Vstupné:

50 Kč

6srpen čtvrtek 10:00

Žánr: ostatní akce


Po stopách fotografa Rudolfa Jenatschkeho s ředitelem ústeckého archivu Petrem Karlíčkem a muzejním fotografem Jiřím Preclíkem.

Sraz v 10.00 na autobusové zastávce Divadlo, v 10.10 odjezd do Lipové (na ceduli směr V. Chvojno), dále na hrad Blansko a do Ryjic na autobus. Rudolf Jenatschke, německý kněz z Čech a amatérský fotograf, se narodil 11. prosince 1879 v Neštěmicích a zemřel v Regensburgu v roce 1947. Popularitu si získal jako oblíbený učitel náboženství, avšak většina lidí jej poznala jako autora vlastivědných přednášek s promítáním vlastních diapozitivů. Na jeho fotografiích odborníci oceňují autorovo technické i umělecké nadání a kromě toho i schopnost zdařile vystihnout náladu okamžiku.

Výletem bude provázet ředitel archivu Mgr. Petr Karlíček, Ph.D. Délka kol. 6 km. Informace na emailu: pospisilova@muzeumusti.cz, telefon: 774 231 862. Vstup 50 Kč, vstupenky lze koupit na www.vstupenkyusti.cz a v pokladně muzea

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Ústecký kraj Akce v obci Blansko

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Výlet ke kořenům...

Wellness hotel PanoramaBlansko (2.5 km)

Restaurace a hotel OlbergBlansko (3.7 km)

Ubytování u MacochyOstrov u Macochy (6.9 km)