Sochání V.

Sochání V.

Termín: 18.7.2020 v 13:00 hod. (sobota)
Vstupné:

děti 25,- Kč, dospělí 50,- Kč

18červenec sobota 13:00

Žánr: ostatní akcezdarma


Začátečníci i pokročilí si opět zasochají v Křížově vile
Žatecké sochání, výtvarná dílna pod širým nebem, kterou již tradičně připravuje Regionální muzeum K. A. Polánka, se odehraje v zahradě Křížovy vily v Žatci 18. července 2020 od 13 hodin.

Každý zájemce je vítán na sochařské dílně, kde se naučí (případně se zdokonalí v) sochání do pórobetonu. Od prvního ročníku dílnou provází zkušený sochař z Chomutovska, Josef Šporgy: „Pórobeton je měkký materiál, se kterým se velmi dobře pracuje. Je tak vhodný i pro začátečníky. Na Žatecké sochání jezdím rád, protože podobných akcí, kde se může zapojit široká veřejnost není zas tolik."

Pro účastníky nevyžaduje Žatecké sochání žádnou přípravu předem, stačí prostě dorazit a nechat se vést vlastní kreativitou. „Pórobetonové tvárnice budou k dispozici pro každého účastníka zdarma. I potřebné náčiní máme volně k zapůjčení. Avšak prosíme návštěvníky, aby mysleli na ochranné pomůcky jako jsou brýle či rukavice. Vysochat si vlastní skulpturu, kterou si všichni „sochaři" odnášejí domů, trvá minimálně dvě hodiny, proto dorazte včas." doplňuje Monika Merdová ze žateckého muzea.

Akce se koná po páté, cestu na ni si nacházejí jak rodiče s dětmi, tak výtvarně aktivní Žatečané.
Vstupné: dospělí 50,- / děti 25,- Kč. Případné dotazy pište na merdova@muzeumzatec.cz nebo volejte na 608 832 299 . V případě velmi špatného počasí se akce nekoná!
Děkujeme společnosti Xella CZ, s.r.o., která pro účely akce darovala pórobetonové tvárnice YTONG.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sochání V.

Wellnesshotel BeethovenChomutov (17 km)

Restaurace NauticoMost (21.8 km)

Wellness Hotel HasištejnMísto (24.3 km)