Svátky vztahující se k Panně Marii prolínaly celý liturgický rok. Její kult našel svůj nejsilnější výraz v období baroka. Nejen na toto historické období se zaměří výstava litoměřického muzea. Přiblíží fenomén mariánské úcty, přičemž se zaměří na Litoměřice a jejich okolí. Představí artefakty spojené s mariánským kultem, jež bývají ukázkou mistrovské řemeslné práce. Návštěvníci budou moci spatřit různé liturgické předměty jako například kalichy, monstrance, paramenta, ale také plastiky či obrazy s mariánskou tematikou. Většina z nich se stále uplatňuje v liturgickém prostoru a nebyla dosud vystavována. Výstava rovněž připomene dnes již neexistující stavbu kaple Panny Marie Pomocné na litoměřickém předměstí, některá významná mariánská bratrstva, hudební produkci nebo fenomén mariánských morových sloupů.
 
V rámci doprovodného programu připravujeme přednášky, workshopy a komentované prohlídky, na které se návštěvníci mohou těšit, dojde-li k dalšímu rozvolnění současných vládních omezení. Aktuální informace o nich budou postupně zveřejňovány na internetové stránce muzea.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Sancta Maria....

Restaurace VětrušeÚstí nad Labem (14.9 km)

Wellness Hotel Zlatá LípaDěčín (28.8 km)

Ubytování DomaTisá (29.1 km)