Poučení z dlouhé a bohaté tradice tohoto žánru českého výtvarného umění je spojeno s autentickou a nenapodobitelnou osobní zkušeností. Spolehnout se jen na své hlubinné vzpomínky a emoce - stejně nic lepšího nemáme.

Nejde ani tak o vzpomínky, spíše o podvědomé pocity. Celek světa lze pochopit i z malého kousku země, z ohraničeného terénu, z osobně zažitého a prožitého prostoru tak, jak o tom píše ve svých pamětech Josef Lada. Oddat se intuici, nechat k sobě přicházet obrazy z krajiny dětství - z toho zlatého věku - a v nich nalézt klíč k podstatám.

Major Zeman, plnotučná hořčice, provozovna Jednoty mají stejnou váhu v kompozici obrazu skutečnosti jako ladovský kostelík nebo socha svatého Nepomuka.

Vystavené práce jsou pokusem o jakýsi specifický subžánr krajinomalby: auto v krajině. Zkulturněním krajiny odvěkou přítomností člověka se silnice a auta stala integrální součástí krajinných scenérií. Pak se i červené Škoda 1000 MB míjející Boží muka v horkém srpnovém dni může stát důležitým komponentem malebného výjevu.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pictura Bohemia / Obrazy...

Wellness Hotel Zlatá LípaDěčín (1 777 metrů)

Trapani house & campRůžová (9.7 km)

Stará PlynárnaHřensko (11.4 km)